Fizyka Pomoc domowa?

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Rebeka
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2020, 23:03
Płeć:

Fizyka Pomoc domowa?

Post autor: Rebeka »

Próbowałem to rozgryźć i nie mogę. Teraz jeszcze bardziej chcę wiedzieć, jak to zrobić, niż dobrze odrabiać pracę domową! Jestem też nowy w reddicie i nie wiem, który subreddit ma to uwzględnić, więc jeśli muszę go przenieść, skieruj mnie w to miejsce!

Oto pytanie:

W chwili, gdy piłka do koszykówki opuszcza rękę gracza po rzucie z wyskoku, 0,62 kg piłka do koszykówki leci 8,2 m / s. Kiedy przechodzi przez tamborek, jego prędkość wynosi 6,9 m / s.

za. Ile pracy wykonała grawitacja na piłce? Otrzymałem tę odpowiedź, to jest -6,1 J

b. Jaka jest pionowa składowa przemieszczenia piłki? Próbowałem kilku rzeczy, ale nie wiem, jak to osiągnąć, ponieważ tak naprawdę nie rozumiem, jaki jest kierunek ruchu, gdy go narysuję.

do. Jeśli wielkość całkowitego przemieszczenia kuli wynosi 4,3 m, jaki jest kąt między wektorem przemieszczenia a siłą grawitacji?

Prawdopodobnie staram się, aby były trudniejsze, niż powinny. Każda pomoc jest mile widziana!
ODPOWIEDZ