Współczynnik lepkości metodą Stokesa

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Abigaill
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2018, 20:55
Płeć:

Współczynnik lepkości metodą Stokesa

Post autor: Abigaill »

Witam. Mam problem z policzeniem współczynnika lepkości. Tzn. zadanie zostało policzone, ale nie wiem czy jednostki zostały odpowiednio zamienione.
Czy z tych danych: pc 1260 kg/m3, r 0,0021m, t 31,11 s, L 0,4 m, może wyjść wynik 0,85 czy bardziej 1,05? Niestety nigdzie na internecie nie ma tych zadań i nie wiem ile orientacyjnie wynosi ten współczynnik. Bardzo proszę o pomoc.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Myślę, że z tego może wyjść dowolna wartość, trzeba tylko wymyślić odpowiedni wzór, to tak jak z szukaniem liczby \(\pi\) w wymiarach piramid. Jeśli chcesz dalej iść tym tropem to polecam lekturę książek Danikena ja z fusów nie wróżę :lol:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Abigaill
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2018, 20:55
Płeć:

Post autor: Abigaill »

korki_fizyka wzór mam odpowiedni, ale nie wiem czy odpowiednio zamieniłam jednostki. Dziękuję za propozycję na priv, ale nie skorzystam. Liczyłam na bezinteresowną pomoc. Nie mam zamiaru płacić za jednorazowe doradztwo, ale życzę powodzenia w poszukiwaniu innych zagubionych studentów czy uczniów
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Współczynnik lepkości metodą Stokesa

Post autor: korki_fizyka »

Abigaill pisze:Witam. Mam problem z policzeniem współczynnika lepkości. Tzn. zadanie zostało policzone, ale nie wiem czy jednostki zostały odpowiednio zamienione.
Czy z tych danych: pc 1260 kg/m3, r 0,0021m, t 31,11 s, L 0,4 m, może wyjść wynik 0,85 czy bardziej 1,05? Niestety nigdzie na internecie nie ma tych zadań i nie wiem ile orientacyjnie wynosi ten współczynnik. Bardzo proszę o pomoc.
1. piszesz,że masz problem z policzeniem...
2. dalej piszesz, że to zostało już policzone
3. podajesz jakieś dane ale nie podajesz konkretnego wzoru
4. potem jednak wstawiasz jakieś dwie liczby wyssane z palca i piszesz, że nie wiesz ile wynosi ten współczynnik
5. wstawiasz post dotyczący studenckich ćwiczeń laboratoryjnych w dziale szkoła średnia

Podsumowując wygląda to tak jakby ślepy głuchemu opowiadał o tym co usłyszał od niemowy :D
Nawet jakby chciał ci ktoś pomóc, to nie wie o co chodzi i kto tu jest zagubiony :?: :wink:
Sposobów wyznaczania współczynnika lepkości jest kilka i tylko Ty wiesz jaką ciecz badałaś. Powodzenia :!:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ