Kilka zadanek

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Dawid321
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2018, 10:27
Płeć:

Kilka zadanek

Post autor: Dawid321 »

ZAD1 Dwa poruszające się punkty materialne mają taką samą energię kinetyczną. W jakiej sytuacji pęd jednego z punktów jest 3 razy większy niż drugiego?
A.masa pierwszego jest 9 razy większa od masy drugiego
B.prędkość pierwszego jest 3 razy mniejsza od prędkości drugiego
C.prędkość pierwszego jest pierwiastek z 3 razy większa od prędkości drugiego
D.masa pierwszego jest 3 razy mniejsza od masy drugiego

Zadanie jest wielokrotnego wyboru

ZAD.2 Napisz wzór przedstawiający siłę tarcia T klocka hamulcowego, który w czasie t zahamował koło o momencie bezwładności I i promieniu r, obracające się z prędkością kątową w.

ZAD.3 Silnik Carnota, którego temperatura źródła ciepła wynosi 105C, a temperatura chłodnicy 42C wykonał pracę równą 60 J. Ilość ciepła pobranego w tym czasie ze źródła jest równa?

ZAD4
Kropelki wody odrywają się od kranu i spadają w regularnych odstępach czasu na ziemię znajdującą się 80 cm pod nim. Pierwsza kropelka uderza w ziemię, gdy trzecia zaczyna spadać. Na jakiej wysokości nad ziemią znajduje się wtedy druga kropelka?

Prosze o rozwiazanie tych zadanek :) Pierwsze zadanie moze miec kilka poprawnych odpowiedzi.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

viewtopic.php?f=29&t=12617
a może jakieś własne pomysły rozwiązań :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Dawid321
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2018, 10:27
Płeć:

Post autor: Dawid321 »

W pierwszym mam B i d w 3 mam wynik 360j a w 4 mam 60cm? Mógłbyś sprawdzić czy dobrze?
ODPOWIEDZ