Zbadaj czy dźwięk przeniknie przez materiał czy się odbije

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
fuspepro
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Zbadaj czy dźwięk przeniknie przez materiał czy się odbije

Post autor: fuspepro » 20 lut 2020, 13:59

Chcąc zbadać właściwości dźwiękochłonne pewnego materiału budowlanego, w pobliżu płyty zbudowanej z tego materiału, ustawiono nadajnik dźwięku pod kątem 30 [\circ] mierzonym od normalnej do powierzchni płyty, oraz dwa mikrofony w innych miejscach. Zadanie polega na sprawdzaniu czy dźwięk ulega odbiciu czy przenika przez płytę. Prędkość dźwięku w powietrzu wynosi 330m/s a w badanym materiale 560m/s.
a)Zaznacz na rysunku miejsce głośnika emitującego falę akustyczną pod odpowiednik kątem. (rysunek składa się z jednego prostokąta podpisanego "płyta" narysowanego w 2D.
b)Zaznacz na rysunku miejsce, w którym należy ustawić mikrofon rejestrujący dźwięk odbity, aby natężenie dźwięku było maksymalne. Uzasadnij odpowiedź.
c)Zaznacz na rysunku miejsce, w którym należy zamontować mikrofon rejestrujący dźwięk, który przeszedł przez materiał, aby natężenie dźwięku było maksymalne. Uzasadnij odpowiedź.

Kompletnie nie wiem jak się zabrać do tego zadania. Jestem ciekawy jak je rozwiązać. Z góry dziękuję. Przepraszam jeśli źle użyłem LaTeX'a.