Trzy zadania z ELEKTRYCZNOŚCI

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
chojny1980
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2018, 15:23
Płeć:

Trzy zadania z ELEKTRYCZNOŚCI

Post autor: chojny1980 »

Witam serdecznie, mam bardzo duży problem i kompletnie nie wiem jak zabrać się za podane niżej zadania. Jeśli byłaby możliwość wysłać mi zdjęcia rozwiązań na maila byłbym bardzo wdzięczny. Chyba, że zdjęcia można wrzucić tu. Potrzebne mi są rysunki jak to sobie rozpisać, bo już tracę nadzieję, a czas na zrozumienie tego mi się kończy...

1. W wierzchołkach trójkąta równobocznego o boku 1m znadjują się jednakowe ładunki 1C.
Policz
a) Energię potencjalną układu
b) Natężenie pola elektrycznego w środku trójkąta
c) Potencjał w środku trójkąta

2. Kondensator o pojemności 1F podłączono do zasilacza o napięciu 1V i odłączono, a następnie połączono równolegle z drugim kondensatorem o pojemności 2F.
Do policzenia
a) Ładunek i energia zmagazynowane początkowo na pierwszym kondensatorze
b)Ładunki i energie zgromadzone na każdym kondensatorze po połączeniu

3. Dwie żarówki o mocach nominalnych 40W i 60W połączono szeregowo i "podłączono do prądu". Wyznaczyć moc jaką emituje każda żarówka.

Za wasze odpowiedzi jestem dozgonnie wdzięczny.
Pozdrawiam
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

TćC to elementarne zadania drogi Watsonie, radzę zajrzeć do podręcznika albo wyguglać :)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ