Ruch obrotowy

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
bumbek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2016, 14:57
Podziękowania: 20 razy
Płeć:

Ruch obrotowy

Post autor: bumbek »

Średnica przedniego koła roweru jest o d mniejsza od średnicy koła tylnego. Prędkość
kątowa koła przedniego jest równa ω1, tylnego - ω2. Jaka jest prędkość liniowa roweru?

Odpowiedź do zadania to \(v=\frac{\omega_{1}*\omega_{2}*d}{2(\omega_{1}-\omega_{2})}\)

Tymczasem mi wychodzi wynik prawie taki sam, tylko bez 2 w mianowniku. Kto ma błąd?
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Błąd jest w odpowiedzi. Na innym forum już ci dawno to wyjasniono. Dlaczego TAM nie zaglądasz tylko kopiujesz ten banał gdzie się da :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
bumbek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2016, 14:57
Podziękowania: 20 razy
Płeć:

Post autor: bumbek »

12:02 to dawno? ;) Wrzuciłem tutaj, bo tam przez 2 dni nie było odpowiedzi. ;) Nie rozumiem w czym problem. A, że to banał - to doskonale wiem, ale zawsze pozostaje nuta niepewności, gdy odpowiedzi wskazują inaczej. :D
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Trzeba być pewny swego, bo inaczej się daleko nie zajedzie :)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ