Pytanie o opis ruchu falowego

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
mateusz1993
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2017, 01:15
Płeć:

Pytanie o opis ruchu falowego

Post autor: mateusz1993 »

Witam. Prosiłbym bym bardzo o pomoc przy tym pytaniu.
1. Opis ruchu falowego i jego zastosowanie do zagadnień związanych z własnościami dźwięku oraz falowymi własnościami światła.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Google nie działa :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
mateusz1993
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2017, 01:15
Płeć:

Post autor: mateusz1993 »

W google znajdę definicje a bardziej chodzi mi o drugą część pytania czyli zastosowanie do zagadnień związanych z własnościami dźwięku oraz falowymi własnościami światła. Potrzebne mi to bo mam obronę pracy dyplomowej i na liście pytań jedno jest z fizyki i dlatego proszę o pomoc.

Ruch falowy-polega na przemieszczaniu się zaburzenia ośrodka sprężystego (gazy, ciecze, ciała stałe nie mają w próżni) ze stałą prędkością między cząsteczkami, które nie przemieszczają się, a wykonują ruch drgający.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ