Matura z fizyki

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
psikus
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 85
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:42

Matura z fizyki

Post autor: psikus »

Witam. Wprawdzie jest to troche off-top, ale wiem ze duzo ludzi na tym forum pisalo fizyke. Jak wam poszlo? Jakie macie wrazenia: trudna czy nie? Na jakim poziomi pisaliscie? Ja pisalem na rozszerzonym i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem poziom taki jak na probnej a dwa zadania to wlasciwie mniej lub bardziej identyczne jak na probnej. Co wy sadzicie?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2008, 12:45 przez psikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel_89
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2008, 13:40

Post autor: Pawel_89 »

Zgadzam się. Tez pisalem rozszerzoną i jestem happy:) Z tym że uwazam ze probna byla trudniejsza. Teraz to był banał. Pierwsze zadania z bryły sztywnej - typowe. Z tym ze nie wiem czy w odliczaniu drogi, bodajze w pkt 3 nie trzeba bylo czasem uwzglednic energii kinetycznej obrotowej, ja przyjąłem jedynie postępową. Drugie zadania proste, praktyzcnie 0 wiedzy. Najtrudniejsze bylo chyba zadanie z soczewką. Trzeba bylo dojsc do rownania kwadratowego i wyznczayc delte. A tak to reszta opierala sie na grze na wzorach. No i troche za duzo teorii. Penwie na niej wlasnie strace troche pkt. A tak to pozytywnie. Ok 85-90 % bedzie:)
jesien
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2008, 15:22

Post autor: jesien »

Rozszerzoną fizyką jestem mile zaskoczona :)
zadanie z równią i temperaturami było banalne...soczewek nie zrobiłam...
ogólnie nastawiłam się ze zadanka będą kosmiczne, ale było całkiem przyjemnie :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
psikus
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 85
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:42

Post autor: psikus »

Ja myslalem ze bedzie termodynamika, obwody RLC i fotokomórka,a tu jednak nie.
Pawel_89 pisze:Z tym ze nie wiem czy w odliczaniu drogi, bodajze w pkt 3 nie trzeba bylo czasem uwzglednic energii kinetycznej obrotowej, ja przyjąłem jedynie postępową.
Trzeba bylo oczywiscie uwzglednic obie energie kinetyczne.
ODPOWIEDZ