Czy mogę myśleć o masie jako o „ładunku grawitacyjnym”?

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
gomaa
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2024, 06:03

Czy mogę myśleć o masie jako o „ładunku grawitacyjnym”?

Post autor: gomaa »

Myślałem o elektrodynamice. Zatem elektrony mogą się rozpraszać, ponieważ oba mają ładunek elektryczny. Łączą się więc z polem elektromagnetycznym z powodu ładunku elektrycznego. I przyszło mi do głowy, że kwarki oddziałują, ponieważ mają ładunek kolorowy, prawda? Ale elektrony nie mają ładunku kolorowego, więc nie mogą połączyć się z kolorowym polem. Wydaje się to całkiem proste.

Ale pomyślałem: czy światło nie oddziałuje z innymi cząsteczkami poprzez pole grawitacyjne tylko dlatego, że brakuje mu „ładunku grawitacyjnego”? I czy ten ładunek grawitacyjny zwykle nazywany jest masą?

Podejrzewam, że patrzenie na masę w ten sposób jest specyficzne. Może to nieprzydatne. Nigdy nie słyszałem, żeby którykolwiek z moich profesorów mówił w ten sposób o masie i prawdopodobnie tak by zrobił, gdyby miało to sens i było pomocne. Ale czy jest to nieprawidłowe?

Czy zasadniczo nie zrozumiałem masy, gdybym nazwał ją „ładunkiem grawitacyjnym”?
ODPOWIEDZ