Mechanika, bloczki ruchome

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Gorgutek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2020, 21:10
Płeć:

Mechanika, bloczki ruchome

Post autor: Gorgutek »

Hej, mam problem. Mianowicie aby pójść dalej z zadaniem muszę wyznaczyć drogę i prędkość poszczególnych elementów układu. Czy ktoś mógłby mi pomóc wyznaczyć jaką część drogi pokonanej przez ciało A, przebędzie reszta ciał układu? Tak samo z prędkościami.
http://www.kms.polsl.pl/zadania/d2/image29.htm Oto link do zadania. Z góry dziękuję.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Mechanika, bloczki ruchome

Post autor: korki_fizyka »

Napisz r-nia ruchu (II zasada dyn. ruchu obrotowego i postępowego) i rozwiąż, a dalej już nigdzie nie trzeba chodzić .
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Gorgutek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2020, 21:10
Płeć:

Re: Mechanika, bloczki ruchome

Post autor: Gorgutek »

Niestety to nie jest tak proste jak Ci się wydaje ;) Gdybyś do tego przysiadł to byś wiedział. Zadanie rozwiązałem. Gdyby ktoś kiedyś miał z tym nim problem niech pisze na gorgutek1@gmail.com
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Mechanika, bloczki ruchome

Post autor: korki_fizyka »

Przysiadałem nad tym setki razy jak chodziłem do szkoły, to wiem co piszę ;) a Ty na drugi raz umieszczaj swoje zadania w odpowiednim dziale.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Gorgutek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2020, 21:10
Płeć:

Re: Mechanika, bloczki ruchome

Post autor: Gorgutek »

no nad tym nie przysiadłeś xd. Gdybyś tak zrobił to byś zauważył, że równania ruchu to tutaj wisienka na torcie i sama przyjemność. Trudność zadania polegała na obliczeniu przebytych dróg oraz prędkości ciał D i E i jakoś nigdzie mogłem znaleźć pomocy. Wreszcie sam wymyśliłem wzór na obliczanie prędkości bloczku ruchomego o dwóch różnych promieniach xd No ale dzięki że chciałeś pomóc.
A drugi raz już raczej nie będzie, więc taka informacja jest dla mnie bez znaczenia. Wstawiłem do najbardziej pasującej kategorii jaką widziałem.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Mechanika, bloczki ruchome

Post autor: korki_fizyka »

Cieszę się, że to sam ogarnąłeś :) większość tutejszych "problemów" na tym właśnie polega.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ