Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
stp
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 12:42
Płeć:

Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

Post autor: stp »

Witam
chciałbym Was zapytać o zbiory zadań do samodzielnego przygotowania się do matury z matematyki. Postanowiłem, że po kilku latach poprawię matmę, ale muszę powtórzyć cały materiał. Już dwie trzecie materiału mam za sobą zrobione (chodzi mi o podręcznik i zbiory zadań do podręcznika; została mi tylko 3 klasa).
Teraz mam pytanie - jaki zbiór zadań polecacie jako dobry do przygotowania do matury.
Mam do wyboru zbiory zadań
1/ Matura z Matematyki 2012 2013 2014 poziom podstawowy i rozszerzony, Cześć I i II. A Kiełbasa.
2/ Powtórka przed maturą. Matematyka. Zadania. Zakres podstawowy, Świda Elżbieta, Kurczab Elżbieta, Kurczab Marcin,
3/ Testy Maturalne 2010 Aksjomat. poziom podstawowy i rozszerzony.
Teraz zaczynam robić dodatkowe zbiory zadań (bo te dołączone do podręcznika robię nadal), tylko że muszę się zdecydować na jakiś zbiór / zbiory z ww. wymienionych, bo na wszystkie nie będę miał czasu, bo każdy z nich ma kilkaset zadań. Z jakiego Wy się przygotowujecie do matury. Chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów na maturze podstawowej i rozszerzonej, chociaż co do tej rozszerzonej to nie wiem jak to będzie. Byłem uczniem z matematyki, który bym określił "średni lub średni-lepszy". Weźcie pod uwagę to, że przygotowuję się samodzielnie do matury (bez nauczyciela), tylko dzięki internetom.
Matmę mam zamiar zdać w 2015 r.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

W 2015 będzie większy zakres wymagań maturalnych niż obecnie.
To może poczekaj aż Kiełbasa wyda zbiór dostosowany do nowej podstawy programowej.
Przygotowanie z Kiełbasy daje efekty.
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
stp
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 12:42
Płeć:

Re: Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

Post autor: stp »

Wiem, że w 2015 r. zmieni się trochę (lub bardziej niż trochę) podstawa programowa, ale czy to będą aż tak radykalne zmiany - zwłaszcza na poziomie podstawowym, że stare zbiory pójdą do kosza? Poza tym ja nie mam za bardzo czasu, by czekać na nowy zbiór, bo się nie wyrobię z materiałem. Myślałem, że już w lutym 2014 r. będę miał zrobioną całą szkołę średnią, ale się nie wyrobiłem. Wiadomo, że ten nowy zbiór Kiełbasy będzie lepszy niż stary do przygotowania do matury, ale ja nie za bardzo mam czas, by czekać na nowy zbiór Kiełbasy, bo jeszcze trzeba te wszystkie zadania zrobić. Z tego wynika, ze lepiej brać ten zbiór z trudniejszymi zadaniami.
tograam
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:57

Post autor: tograam »

Sprawdź, czy Ciebie obowiązuje nowa matura?????
Moder_20
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2014, 12:35
Płeć:

Post autor: Moder_20 »

No właśnie chyab nowa matura już wtedy bedzie
ODPOWIEDZ