Książki teoria licealna

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
wieszocochodzi
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2020, 16:43
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Książki teoria licealna

Post autor: wieszocochodzi »

Cześć, poszukuje książki/serii książek, która ma bardzo dobrze wyłożoną teorie licealną z matematyki (może również poza nią wykraczać w jakiś podrozdziałach). Jak na razie czytam starsze książki H.Pawlowskiego, jednak nauka z pdf jest męcząca, a w papierze mimo starań nie mogę znaleźć nigdzie tych konkretnych podręczników. W związku z tym, czy są może jakieś tytuły zawierające właśnie tą teorię, które jestem w stanie znaleźć w antykwariatach/księgarniach/używane na allegro?
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3512
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1923 razy

Re: Książki teoria licealna

Post autor: Jerry »

Dla mnie najlepszym było:
Leksiński, Macukow, Żakowski "Matematyka dla maturzystów" tom 1 "Definicje, twierdzenia, wzory, przykłady".
Książka bardzo stara, pisana trochę archaicznym językiem, ale... przydatna również dla pierwszego roku studiów.

Pozdrawiam
PS. Na priv mogę podać link do e-wersji z moich "zapasów"
wieszocochodzi
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2020, 16:43
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Książki teoria licealna

Post autor: wieszocochodzi »

Dziękuję za odpowiedź, z pewnością sprawdzę tą książkę, skontaktować niestety się nie mogę (za mała ilość postów). Jeśli istnieje taka możliwość, to ja prosiłbym o wiadomość na PW właśnie z tych przyczn.
wieszocochodzi
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2020, 16:43
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Książki teoria licealna

Post autor: wieszocochodzi »

Bardzo dziękuję! A czy miał Pan może styczność z książkami Stefana Straszewicza/ Anielii Ehrenfeucht i Olgi Stande? Mam możliwość je przerobić, jednak zastanawiam się czy warto..
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3512
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1923 razy

Re: Książki teoria licealna

Post autor: Jerry »

Nazwiska znane i nauczycielki zacne... na pewno nie zaszkodzi... Nota bene książka z tych samych czasów, co podana przeze mnie

Pozdrawiam
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Książki teoria licealna

Post autor: korki_fizyka »

Również zacnej trójki autorów- W.Leksiński, B.Macukow, W.Żakowski - "Matematyka w zadaniach" t.1 i 2 jakby mogło być inaczej :wink: od logiki aż po całki, dużo rozwiązanych przykładów, wskazówki do wszystkich zadań i odpowiedzi.
wieszocochodzi pisze: 22 lis 2020, 23:12 Jak na razie czytam starsze książki H.Pawlowskiego, jednak nauka z pdf jest męcząca, a w papierze mimo starań nie mogę znaleźć nigdzie tych konkretnych podręczników.
Wszystkie książki Henryka Pawłowskiego w wersji papierowej znajdziesz tutaj
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
wieszocochodzi
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2020, 16:43
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Książki teoria licealna

Post autor: wieszocochodzi »

korki_fizyka pisze: 23 lis 2020, 09:43 Również zacnej trójki autorów- W.Leksiński, B.Macukow, W.Żakowski - "Matematyka w zadaniach" t.1 i 2 jakby mogło być inaczej :wink: od logiki aż po całki, dużo rozwiązanych przykładów, wskazówki do wszystkich zadań i odpowiedzi.
wieszocochodzi pisze: 22 lis 2020, 23:12 Jak na razie czytam starsze książki H.Pawlowskiego, jednak nauka z pdf jest męcząca, a w papierze mimo starań nie mogę znaleźć nigdzie tych konkretnych podręczników.
Wszystkie książki Henryka Pawłowskiego w wersji papierowej znajdziesz tutaj
Książki polecane już mam - jak narazie w formie e-booka. Wyglądają bardzo podobnie do książek wymienionych przeze mnie wyżej, lecz mają zdecydowanie więcej zadań w sobie. Co do Pana Henryka Pawłowskiego - książki o których pisałem są z 2002/2003 roku, z wydawnictwa OPERON.Na stronie, do której Pan podał linka jest nowsza wersja tych książek - Ciekawi Świata, jednak sam nigdy jej nie przeglądałem i nie mam pojęcia jak bardzo odbiega materiałem i sposobem jego wyłożenia od starszych wersji.
RafaCoralowa
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2022, 15:13
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Książki teoria licealna

Post autor: RafaCoralowa »

Ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze. Jak ktoś wybiera się na studia, to warto wypożyczyć, kupić książkę Krysicki Włodarski- to taka niebieska książka.
EsteraB984
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2022, 10:02
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Książki teoria licealna

Post autor: EsteraB984 »

Doskonale pamiętam tą książkę, jeszcze była książka Franciszka Leji o ile pamiętam ;) A Krysicki- Włodarski, mega dobra analiza matematyczna, gdzie były granice, pochodne i całki - mega dobrze wytłumaczone.
ODPOWIEDZ