Funkcja kwadratowa.

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
gr4vity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:12
Podziękowania: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Re: Funkcja kwadratowa.

Post autor: gr4vity »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale muszę przyznać że mam kompletny mętlik w głowie. Rozumiem całe wasze rozumowanie.
Ale nie potrafię rozumieć dlaczego moja nauczycielka, korepetytor i kryteria mówią mi, że dla polecenia:
ma dwa rozwiązania z których jedno jest kwadratem drugiego, mamy \(\Delta\ge0\) ....
Dzięki za pomoc, ale powiem szczerze że kompletnie jestem w kropce.
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3527
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1933 razy

Re: Funkcja kwadratowa.

Post autor: Jerry »

Mógłbym napisać: to nie oni będą Twoimi egzaminatorami, ale... tak, jak mówiłem do moich dzieci:
Dostosuj się do ich oczekiwań - unikniesz konfrontacji!

Pozdrawiam
gr4vity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:12
Podziękowania: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Re: Funkcja kwadratowa.

Post autor: gr4vity »

Przepraszam że jeszcze wrócę do tego pytania, przeanalizowałem wszystko to co napisaliście bardzo uważnie, ale została mi jeszcze ostatnia wątpliwość :roll:
\(\Delta=0\) Oznacza dokładnie jedno rozwiązanie rzeczywiste i pierwiastek podwójny.
Zatem dla takiego polecenia : Dla jakich wartości parametru .... funkcja ma dwa pierwiastki takie że.... .
I co w takim przypadku? \(\Delta>0\) czy \(\Delta \ge 0\)? To już moje ostatnie pytanie w tej kwestii bardzo proszę o odpowiedź :roll:
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3527
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1933 razy

Re: Funkcja kwadratowa.

Post autor: Jerry »

gr4vity pisze: 22 sty 2021, 23:37 .... funkcja ma dwa pierwiastki takie że.... .
Wg mnie: \(\Delta>0\)

Pozdrawiam
PS. Nie masz za co przepraszać
ozcanroy
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:24
Płeć:
Kontakt:

Re: Funkcja kwadratowa.

Post autor: ozcanroy »

To nie jest bzdura, to konwencja przyjęta w podręcznikach szkolnych. Zobacz np. MATEMATYKA 2 Henryka Pawłowskiego lub Marcina Kurczaba, Elżbieta Kurczab, Marcin Świda Matematyka 2
ODPOWIEDZ