Wyznaczanie zbioru wartości funkcji

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
olaa0501
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2020, 10:09
Podziękowania: 5 razy
Płeć:

Wyznaczanie zbioru wartości funkcji

Post autor: olaa0501 »

Cześć! Mam pytanie, czy w zadaniach na maturze rozszerzonej z matematyki, typu ,,Wyznacz zbiór wartości funkcji..." mogę stosować wzory na badanie asymptot pionowych/ukośnych w celu wyznaczenia zbioru wartości? Z tego co widzę po rozwiązaniach w zbiorach i arkuszach, na maturze raczej proponują sposób z rysowaniem wykresu funkcji i odczytywaniem z niego tego zbioru (zwłaszcza w przypadkach, gdy we wzorze funkcji pojawia się wartość bezwzględna). Mi jest wygodniej badać asymptoty i na ich podstawie formułować odpowiedź. Czy taki sposób jest wystarczający na max. ilość punktów za zadanie?
Z góry dziękuję za odpowiedż :)
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3529
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1936 razy

Re: Wyznaczanie zbioru wartości funkcji

Post autor: Jerry »

olaa0501 pisze: 17 sty 2021, 13:57 ...Czy taki sposób jest wystarczający na max. ilość punktów za zadanie?
Na to pytanie mógłby odpowiedzieć tylko ekspert CKE układający konkretne zadanie i schemat jego oceniania, a ten jest nieprzewidywalny...
Doktryna jednak mówi:
Jeżeli zdający bezbłędnie rozwiązał zadanie w sposób nieprzewidziany w schemacie - otrzymuje maksymalną liczbę punktów.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ