Optymalizacja - trojkat wpisany w okrąg

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
rubbishbin_
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2019, 19:29
Podziękowania: 20 razy
Płeć:

Optymalizacja - trojkat wpisany w okrąg

Post autor: rubbishbin_ »

Opisz trójkąt o największym polu powierzchni wpisanym w kolo o promieniu 1. Odpowiedź uzasadnij. Myślałam o wykorzystaniu wzoru P =abc/4R, ale niestety nie ma informacji, że trójkąt jest równoramienny.
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Optymalizacja - trojkat wpisany w okrąg

Post autor: grdv10 »

Na pewno będzie to trójkąt równoboczny. Najbardziej optymalne są kształty regularne. Z jakiego poziomu to jest zadanie? Pytam o zakres metod, jakie mogę zastosować.
rubbishbin_
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2019, 19:29
Podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: Optymalizacja - trojkat wpisany w okrąg

Post autor: rubbishbin_ »

szw1710 pisze: 19 sty 2022, 18:40 Z jakiego poziomu to jest zadanie? Pytam o zakres metod, jakie mogę zastosować.
Rozszerzenie
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Optymalizacja - trojkat wpisany w okrąg

Post autor: grdv10 »

rubbishbin_ pisze: 19 sty 2022, 18:50
szw1710 pisze: 19 sty 2022, 18:40 Z jakiego poziomu to jest zadanie? Pytam o zakres metod, jakie mogę zastosować.
Rozszerzenie
Skup myśli na boku AB. Pole trójkąta ABC będzie więc największe, gdy jego wysokość opuszczona na bok AB będzie największa, czyli gdy trójkąt ABC będzie równoramienny (wpisanie trójkąta w okrąg). Ale to rozumowanie możesz powtórzyć względem boku np. BC. Otrzymujemy więc, że trójkąt jest równoboczny - niezależnie od długości promienia.
ODPOWIEDZ