Wybuchowe kości z prawdopodobieństwem

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
nutisfiroz9
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020, 17:15
Płeć:

Wybuchowe kości z prawdopodobieństwem

Post autor: nutisfiroz9 »

Witam, jestem chłopcem, który nie wie zbyt wiele o matematyce i mam znajomego, który coś wie ale oboje zastanawiamy się, jak wyglądałoby równanie, żeby to obliczyć

Mam grę fabularną, w której w zależności od wyniku na kostce jest to trafienie lub chybienie.

Jeśli jest 1, jest to fragment krytyczny (odejmij od najwyższego sukcesu, czyli -1 sukcesów)

Jeśli na przykład jest to 2-5, jest to typowa porażka (0 sukcesów)

Jeśli wypadnie 6-9, oznacza to sukces (+1 sukces)

A jeśli wypadnie 10, jest to sukces krytyczny (+1 sukces, ale w grze działa to inaczej

Ale dzieje się tak, że rzucam więcej niż jedną kostką naraz, mogę rzucić na przykład 12 kośćmi, aby zobaczyć, czy mi się powiodło, czy nie. Ale mogę również podzielić liczby rzutów, na przykład mogę wykonać 2 rzuty 6 kośćmi i wykonać 2 akcje, mogę podzielić na 3 rzuty po 4 kośćmi każdy na 3 akcje

A więc czas na matematykę ... Jak obliczyć prawdopodobieństwo krytycznego niepowodzenia testu, który mam? Chciałbym również poznać sposoby posiadania wspólnej pifei, sukcesu i sukcesu krytycznego (czyli wynik był czysty 10)
ODPOWIEDZ