Probabilistyka,wariancja +odchylenia=bujda na resorach?

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
piwo
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:52
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Probabilistyka,wariancja +odchylenia=bujda na resorach?

Post autor: piwo »

mam pewien problem. doszedłem dziś do wniosku, że wariancja i odchylenie nie istnieją. chyba nie ma czegoś takiego.
rzucamy 30 razy monetą otrzymujemy 1 kombinację spośród \(2^{30}\). w odpowiedio długiej próbce każda z kombinacji musi wystąpić tyle samo razy. tak stworzony jest ten świat. zatem idąc dalej kiedyś bardzo dalekiej przyszłości lub bliskiej powinniśmy trafić 1 000 000 razy z rzędu jedną stronę symetrycznej monety podczas uczciwych rzutów co daje 1 kombinacje spośród\(2^{1 000 000}\) i równierz dla miliarda i tryliarda.

dlaczego nie żyjemy w tym okresie czasu gdzie w kasynach wypadają te same wyniki w grze z prawd wygranej 50%. życie mogło by być łatwiejsze :) oczywiście nie dla kasyn:)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, 23:32 przez piwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
panb
Expert
Expert
Posty: 5122
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Nowiny Wielkie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 2053 razy
Płeć:

Post autor: panb »

To po JEDNYM piwie tak cię zebrało, czy więcej ich zażyłeś? :D
piwo
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:52
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: piwo »

to raczej zaleta nowej diety, warzywa w postaci surowej, dzisiaj chyba za dużo kalafiora... popite połówką piwa :D
piwo
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:52
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: piwo »

może ktoś się pokusi o jakiś wpis, może mi ktoś powie, czego nie rozumiem. Ja z kolei szukam nieprawidłowości w prawdopodobieństwie, lecz znajduję cały czas równość.

Czy umiejętność całkowania ułatwi mi rozumienie prawdopodobieństwa?
piwo
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:52
Podziękowania: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: piwo »

W czym pomoze mi umiejetnosc calkowania? jaka korzysc to przyniesie i zrozumienie czego?
ODPOWIEDZ