Podstawa graniastosłupu (Resnick Halliday Podstawy Fizyki 1)

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
itsadissastah
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2019, 09:48
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Podstawa graniastosłupu (Resnick Halliday Podstawy Fizyki 1)

Post autor: itsadissastah »

W Stanach Zjednoczonych domek dla lalek jest normalnym domkiem w skali 1:12, tzn. każdy wymiar domu dla lalek jest równy 1/12 odpowiedniego wymiaru normalnego domu, a domek miniaturowy, tzn. domek dla lalek do domku dla lalek, jest normalnym domem w skali 1:144. Załóżmy, że normalny dom ma długość 20m, szerokość 12m i wysokość 6m, a standardowy dach jest w przekroju trójkątem równoramiennym o wysokości 3m. Ile wynosi objętość odpowiadającego mu: a) domku dla lalek, b) domku miniaturowego? Podaj odpowiedź w metrach sześciennych.
Obrazek
Najpierw rozwiązałem zadanie sam, później chciałem sprawdzić odpowiedź w necie. Problem w tym, że w rozwiązaniu z neta jako podstawę wzięto prostokąt, a ja wziąłem trójkąt. Kto popełnił błąd? :shock:
https://docdro.id/JCfjpJy
Obrazek
itsadissastah
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2019, 09:48
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: itsadissastah »

ObrazekNie mogę edytować a obrazki z imgura nie działają :v
Podam jeszcze raz:
https://imgur.com/a/ViByDDg
https://imgur.com/rZFLASP
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Tak jak masz na rysunku, to podstawą jest prostokąt a jak obrócisz o \(90^o\) to będziesz miał trójkąt. Wynik powinien wyjść ten sam \(V = 1800\ m^3\) więc nie wiem o co ci kaman chodzi :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
itsadissastah
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2019, 09:48
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: itsadissastah »

Dobra, dzięki. W moich obliczeniach zamiast 12 wziąłem 6 i do tego pomnożyłem przez 1/2. :lol:
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

i od razu rejestrujesz się na forum żeby inni w taki upał sprawdzali twoje błędy :?: :oops:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
itsadissastah
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2019, 09:48
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Podstawa graniastosłupu (Resnick Halliday Podstawy Fizyk

Post autor: itsadissastah »

Lepiej w taki gorąc w domu siedzieć 8) Tylko staram się o was dbać. Wcale nie szukałem błędu przez pół godziny, a później przez następne pół przed napisaniem posta żeby nie wyjść na głupka :shock:
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

a jednak..
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ