niestandardowe pytanie o sześcian

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
yasiris
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:20

niestandardowe pytanie o sześcian

Post autor: yasiris »

Chodzi o ustalenie długości boków sześcianu więc niby banalnie proste, ale...

Chcę skleić bryłę z grubego szkła w kształcie sześcianu, długośc boku to 25cm, natomiast szerokość boku ma 0,5mm.
Dodoatkowe założenia:
1. Przednia ścianka ma zakrywać krawędzie innych ścian.
2. Górne wieko bryły ma być otwierne, dllatego ma być na wierzchu, a nie wklejone w bryłę.

pytanie brzmi - podać długości boków każdej ze ścian, żeby tworzyło to wyżej wymieniony sześcian :D Pytałam już 2 osób i każda z osób podaje mi inne wymiary, a ja sama mam dramatyczną wyobraźnię przestrzenną... ktoś coś?

Dodam, że nie mogę tego zrobić metodą prób i błędów, ponieważ gotowe wymiary trzeba podać do szklarza, który wycina odpowiednie kawałki.
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

Niestety warunek 1 i 2 nie mogą być jednocześnie spełnione. Z czegoś trzeba zrezygnować. Przynajmniej z położenia wieka na wierzchu (co nie musi wykluczać otwierania bryły).
yasiris
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:20

Re: niestandardowe pytanie o sześcian

Post autor: yasiris »

Może skoryguję, bo faktycznie nieprecyzyjnie to napisałam - przednia ścianka ma zasłaniać wszystkie krawędzie oprócz własnie wieka sześcianu, no bo wiadomo, będzie ono ruchome, bedzie mozna je zdjąć. Ma ono tyko przykrywac szecian, więc przednia jego krawędz będzie widoczna. mea culpa, jak mówilam wyobraźnia przestrzenna nie jest moją mocną stroną, choć staram się to najdokłądniej opisać :?
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Re: niestandardowe pytanie o sześcian

Post autor: radagast »

Wytnij
jedną ścianę o wymiarach (25x25) (góra)
jedną ścianę o wymiarach (24x24) (dół)
dwie ściany o wymiarach 25x24,5 (przednia i tylna)
dwie ściany o wymiarach 24,5x24 (lewa i prawa)
(nie uwzględniłam grubości spoiny)
To nie jest jedyna możliwość , dlatego pewnie otrzymywałaś różne porady od różnych pytanych.
ODPOWIEDZ