Równoległobok obrócony wokół dłuższego boku

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
maturka2018
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2018, 17:24
Podziękowania: 4 razy
Płeć:

Równoległobok obrócony wokół dłuższego boku

Post autor: maturka2018 »

Witam, potrzebuję małego wyjaśnienia przy następującym zadaniu:
Boki równoległoboku mają długość 6cm i 4cm, a kąt ostry jest równy 60st. Oblicz V i pole powierzchni całkowitej PC bryły powstałej w wyniku równoległoboku wokół dluższego boku.

Wiem kilka rzeczy, ze jest to "rakieta" z dziurą w środku, V mam policzone.

Natomiast nie mogę pojąć jakim cudem pole powierzchni bocznej składa się na 2 pola boczne stożka I POLE boczne walca, skoro ta figura po obrocie jest walcem ze stożkiem o góry czyli teoretycznie pole całkowite to pole boczne walca, jednej z jego podstaw np dolnej, i pole całkowite stożka u góry.
byłbym wdzieczny za wyjasnienie
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

ScreenHunter_357.jpg
ScreenHunter_357.jpg (7.62 KiB) Przejrzano 1593 razy
Objętość , to się zgadzam. To jest tylko walec (to co dodano z prawej wydłubano z lewej) ale powierzchnia całkowita to powierzchnia boczna walca ,powierzchnia boczna stożka prawego i powierzchnia boczna stożka lewego (wyobraź sobie ,że masz to pomalować. Musisz wtedy zapewnić farbkę i na prawą powierzchnię (z wierzchu), i na lewą (od spodu)).
maturka2018
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2018, 17:24
Podziękowania: 4 razy
Płeć:

Post autor: maturka2018 »

Dzięki Królu Złoty! Głowiłem się i głowiłem, nie potrafiłem dostrzec właśnie tej części od spodu. Dzięki! :D
ODPOWIEDZ