Zadania na objętość; graniastosłup i ostrosłup

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Hermiona145
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2016, 15:45
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Zadania na objętość; graniastosłup i ostrosłup

Post autor: Hermiona145 »

1. W graniastosłupie prawidłowym trójkątnym krawędź podstawy ma długość a, a przekątna ściany bocznej tworzy z drugą ścianą boczną kąt \(\alpha .\) Wyznacz objęstość tego graniastosłupa.

2. Podstawą ostrosłupa jest prostokąt o polu S, a dwie ściany boczne są prostopadłe do podstawy. Pozostałe ściany tworzą z podstawą kąty \(\alpha i \beta\). Wyznacz objętość tego ostrosłupa.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 10:48 przez Hermiona145, łącznie zmieniany 1 raz.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Jakieś próby własne ?
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Hermiona145
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2016, 15:45
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: Hermiona145 »

Jasne, ale nic mi nie wyszło bo nie dokońca rozumiem te zadania.
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Re:

Post autor: radagast »

Hermiona145 pisze:Jasne, ale nic mi nie wyszło bo nie dokońca rozumiem te zadania.
nie rozumiesz treści, czy nie umiesz rozwiązać?
Hermiona145
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2016, 15:45
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: Hermiona145 »

Generalnie chodzi mi o treść, rozwiązywałam już podobne zadania, ale tych nie rozumiem. Nie wiem jak umiejscowić te kąty na rysunku. Nie jestem pewna czy z poprawną ilustracją będę wstanie je rozwiązać. Pewnie będzie potrzeba trygonometria, a z nią nie radzę sobie zbyt dobrze.
ODPOWIEDZ