Matura 2022-jakies rady?

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
PATRO02
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2022, 22:39
Podziękowania: 25 razy

Matura 2022-jakies rady?

Post autor: PATRO02 »

Cześć.
Czy macie jakieś rady jak się uczyć do matury z matematyki podstawowej i rozszerzonej?
Przyznam się, że mam korepetycje z matematyki na rozszerzenie.
Bez korków bym nie wiedział nic.
Mam kilka zbiorów: A.Kiełbasa,D.Kulma karty pracy, zbiory zadań Pazdro i do podstawy zbiór z nowej ery.
Problem w tym, że kiedy na korepetycjach robię jakiś dział, to lecę ze wszystkimi zadaniami z tego zagadnienia ze zbiorów, które mam i potem nie mam czego liczyć, a zadań których wiem, że nie będzie na maturze, albo nie umiem to po prostu ich nie ruszam.
Mimo tego, że nie od zawsze lubię matematykę, to od momentu kiedy przygotowuje się do rozszerzenia spodobała mi się bardzo.
Spodobała mi się na tyle, że podstawa jest dla mnie za nudna i ją olewam trochę.
Po prostu bardziej mi odpowiada rozszerzenie. Moim zdaniem rozszerzenie można bardziej zrozumieć/wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej i pokazać to na jakimś wykresie w przypadku np. trygonometrii.
Jak zrozumieć matematykę? Pewnie nie ma odpowiedzi na to pytanie hah.
ODPOWIEDZ