Poprawa wyniku maturalnego z matematyki, szanse

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Arminiusz
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2021, 21:50
Płeć:

Poprawa wyniku maturalnego z matematyki, szanse

Post autor: Arminiusz »

Cześć, w 2017 ukończyłem technikmum mechaniczne z pozytywnym wynikiem egzaminu maturalnego. Odnosząc skromne sukcesy w branży metalurgicznej (spawanie) i ciągle podniosząc kwalifikacje, bardzo myślę o uzyskaniu wykształcenia wyższego ;) Niestety, ale wynik z matematyki generalnie dyskwalifikuje mnie na podjęcie kształcenia na wyższych uczelniach technicznych. W technikum z matematyki byłem raczej przeciętny, były raz dobre, raz złe momenty. Zazwyczaj znajdowały się osoby, które praktycznie umiejętności liczenia miały tak opanowane, że zbytnio nie ćwiczyli dużo, a osiągali świetne wyniki. Napewno każdy wie jak to wygląda, ale nie będę robił z tego fanaberii, kto dobry, a kto zły ;)
Mój plan zakłada, aby podejść jeszcze raz do matematyki i poprawić swój wynik, póki jeszcze czas i głowa w miarę możliwości pracuje. Mówię tu o PP+PR. Obserwuje często jakieś osoby, które poniekąd mnie motywują i same poprawiaja wyniki, niekiedy 2-3 lata pod rząd, aby dostać się na wymarzone studia. Z drugiej strony odstrasza mnie porażka.
Materiały to napewno zadania.info, mam książki Kiełbasy, arkusze + gotowe rozwiązania zadań do analizy. Oczywiście wczesniej, zapoznam sie z wytycznymi CKE. Co myślicie o takim podejściu ? Jakie są realne szanse ? Pozdrawiam
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Poprawa wyniku maturalnego z matematyki, szanse

Post autor: korki_fizyka »

Musisz się sam przekonać, powodzenia!
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
kerajs
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2963
Rejestracja: 14 lis 2016, 14:38
Podziękowania: 33 razy
Otrzymane podziękowania: 1303 razy
Płeć:

Re: Poprawa wyniku maturalnego z matematyki, szanse

Post autor: kerajs »

Im dalej od zakończenia szkoły, tym mniej pamiętasz i tym trudniej zabrać się za ''znany'' i nieznany materiał. Moim zdaniem potrzebujesz jeszcze korepetycji, aby na ktoś na bieżąco wyjaśniał wątpliwości, pokazywał inne sposoby rozwiązania zadań i wskazywał kolejne działy do nauki. Ponadto, korepetytor będzie Cię pilnował, sprawdzał i rozliczał z przerobionego materiału.


PS
Na studiach wieczorowych wyniki matur nie mają znaczenia.
ODPOWIEDZ