Przygotowania do Matury 2008

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
karis2010
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:40

Post autor: karis2010 »

Witam wszystkich forumowiczów. W jaki sposób przygotowujecie się do matury z matematyki? Z jakich książek i zbiorów zadań korzystacie? Jakie macie przeczucia przed zbliżającym się nieubłaganie egzaminem maturalnym z matematyki?
pax
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:17

Post autor: pax »

Ja przygotowuję się ze zbiorów Kiełbasy i "1001 zadań" wyd. CKE. Obie pozycje są warte polecenia. W książce wyd. CKE na uwagę zasługują pełne odpowiedzi, wraz z tokiem rozumowania, dzięki którym można prześledzić po kolei sposoby rozwiązywania zadań. U Kiełbasy z kolei pojawiają się zadania na naprawdę wysokim poziomie, co jest korzystne w szczególności dla zdających na poziomie rozszerzonym.
Przeczucia mam raczej dobre, próbne matury poszły mi dobrze, więc o zdanie się nie martwię. Wynik może być różny, ale powinienem zdać na poziomie, który zagwarantuje mi studia tam, gdzie chcę. Obawiam się trochę stereometrii, bo jakoś nigdy nie szło mi wyobrażanie sobie tych wszystkich kątów czy płaszczyzn, ale myślę pozytywnie.
Awatar użytkownika
psikus
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 85
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:42

Post autor: psikus »

Ja tez przygotowuje sie z Kielbasy i ze zbioru Matura w Nowej Formule z Matematyki A. Cewe i H. Nahorskiej. W tej drugiej pozycji jest masa rozwiazan trudniejszych zadan, co jest wielce pomocne. Biore tez udzial w roznych konkursach (Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH i Internetowy Konkurs z Matematyki na PW), ktore trwaja cala 3 klase, dzieki czemu caly czas jestem na biezaca z calym materialem. Moim ostatnim pomyslem jest uwazne sledzenie zadan zamieszczonych na stronie zadania.info i pomaganie w rozwiazniach zadan zamieszczanych na forum :-) . Moje przeczucia sa takie: spooooro geometrii, czy to na plaszczyznie, czy stereometria, czy analityczna no i zadania na dowodzenie. Po prostu z geometrii nie wycieli praktycznie nic i dlatego maja duze pole do popisu. Na pewno bedzie tez ciag i wielomian. Mam tylko nadzieje ze nie dadza zadnego procentu skladanego (jeszcze z odliczaniem podatku) bo tego to juz nienawidze :-)
qwerty
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2008, 18:13

Post autor: qwerty »

Już dawno olałam Kiełbasę, bo te zadania nie bardzo odzwierciedlaja to co moze byc na maturze. Teraz robie glownie arkusze z zeszlych lat albo specjalnie przygotowywane
snufkin_
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:00

Post autor: snufkin_ »

u mnie podobnie jak u kolegi wyżej... zbiór Pazdra, arkusze z ubiegłych lat, Kiełbase całą robilismy na lekcjach w szkole... szczerze mówiąc juz mam dość tych zadań maturalnych, co będzie to będzie
121212
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:13

Post autor: 121212 »

Witam was.

Ja chcialbym przed maturą zrobić wszystkie wasze zadania maturalne, lecz ja zdaje tylko mature podstawową i nie wiem ktore z tych zadan sa zadaniami podstawowymi a ktore rozszerzonymi. Są one jakos oznaczone czy coś? Proszę piszcie ... " http://www.zadania.info/d17 "
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 13:17 przez 121212, łącznie zmieniany 1 raz.
revolver0
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2008, 14:20

Post autor: revolver0 »

Nie znalazłem takiej pozycji "1001 zadań" wyd. CKE Lecz 1001 zadań C.K.A ( Centrum Kształcenia Akademickiego ) Pomyłka czy może cke też wydało taką książkę
Ostatnio zmieniony 02 lip 2008, 09:25 przez revolver0, łącznie zmieniany 1 raz.
pax
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:17

Post autor: pax »

Pomyłka, oczywiście wydawnictwo CKA.
ODPOWIEDZ