rozszerzenie na 70-80%

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
jacapraca
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2020, 12:22
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

rozszerzenie na 70-80%

Post autor: jacapraca »

Hej, jestem tegorocznym maturzystą. Chciałbym się was, moich doświadczonych kolegów i koleżanek spytać o ogólne "protipy", do tego jak zdać tą maturę rozszerzoną z matymatyki na te 70-80(może więcej) procent. Podstawy mam dobrze opanowane(przynajmniej tak mi się wydaje), próbne matury piszę na 50+%, lecz jest to za mało, żeby dostać się na moje wymarzone studia :x Może macie jakieś rady dot. pisania tego egzaminu. Na przykład sposoby myślenia i działania w zadaniach geometrycznych, ponieważ są one dla mnie najtrudniejsze. Bardzo chętnie was posłucham, ponieważ został mi miesiąc, a bardzo chciałbym poprawić swój wynik. :(
Kowal1998
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 122
Rejestracja: 18 lis 2017, 21:17
Podziękowania: 40 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: rozszerzenie na 70-80%

Post autor: Kowal1998 »

Rób dużo arkuszy maturalnych, matur z poprzednich lat. Matura jest dość schematyczna, nie ma żadnej lepszej metody niż duża liczba zadań.
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Re: rozszerzenie na 70-80%

Post autor: beata1111 »

Warto robić dużo arkuszy, i warto zajrzeć do sposobów oceniania, przeanalizować punktację, za co jest punkt, za co odejmują. Na stronie CKE są klucze do arkuszy majowych z poprzednich lat, lektura obowiązkowa, oczywiście po wcześniejszym zrobieniu zadań
ODPOWIEDZ