Jestem tu nowa i mam problem z matmą ogólnie

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
AM92
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2017, 20:49
Płeć:

Jestem tu nowa i mam problem z matmą ogólnie

Post autor: AM92 »

Chcialabym sie dowiedziec jak mozna nauczyc sie matmy. Jestem po paru poprawkach ale nie udanych. Chcialabym zdac to wkoncu. Ale nie wiemjal za to sie zabrac. Wiem ze nie zrozumiem tego bo mam dyskalkulę. Nie wiem co robic.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Matematyki nie można "wkuć".Jedyna metoda ,to uczenie CZYNNOŚCIOWE,tzn. trzeba rozwiązywać mnóstwo zadań.Podstawowe wzory masz w tablicach matematycznych.W zadaniach wyćwiczysz stosowanie tych wzorów.
Możesz zobaczyć wzorcowo zapisane rozwiązania zadań,a potem zabrać się za samodzielne ćwiczenia.

https://www.zadania.info/d1
Tu znajdziesz zadania ze wszystkich działów matematyki.
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
Lenka1999
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2017, 12:50
Płeć:

Post autor: Lenka1999 »

A próbowałaś korepetycji? Jeśli nie ogarniasz nic, to na własną rękę raczej nie załapiesz. (A o pomoc można prosić np. studentów, oni dość tanio biorą). Sama możesz próbować wkuć wzory etc na pamięć ewentualnie. Zorientuj się też, czy nie ma w twojej szkole zespołu wyrównawczego, czesto matematycy takie prowadzą.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re:

Post autor: korki_fizyka »

Lenka1999 pisze:A próbowałaś korepetycji? Jeśli nie ogarniasz nic, to na własną rękę raczej nie załapiesz. (A o pomoc można prosić np. studentów, oni dość tanio biorą).
Faktycznie są tani, sam kiedyś brałem 5 zeta za godzinę + batonik ale...zazwyczaj nie mają pojęcia o dydaktyce i nie znają programu więc jeśli jesteś ciężkim przypadkiem , to lepiej zwróć się do doświadczonego korepetytora.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
trendyagnes
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:22
Płeć:

Post autor: trendyagnes »

Jak sie ma duże problemy to nie da rady nauczyć sie samemu bo w pewnym momencie zablokujesz sie na zadaniu i nie masz pojęcia jak ruszyć, co zrobić no i kropka. Najlepiej pod okiem jakiegoś mózga który nie tylko jest dobry z matmy ale tez umie też wiedze przekazac, to jest tutaj kluczowe
ODPOWIEDZ