Jaki zbiór zadań z fizyki wybrać?

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
petriksad
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2017, 09:54
Płeć:

Jaki zbiór zadań z fizyki wybrać?

Post autor: petriksad »

Witam
Zamierzam zdawać fizykę. Posiadam vademecum wydawnictwa GREG, a teraz poszukuję zbioru zadań. Jakie konkretnie zbiory polecacie dla osoby, która w liceum nie przykładała wagi do fizyki i niektóre działy nie będą powtórką acz nauką od zera?
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Sam sobie przeczysz: nie przykładasz wagi do fizyki ale chcesz ją zdawać na maturze, to czysty masochizm :cry:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
petriksad
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2017, 09:54
Płeć:

Post autor: petriksad »

Nie przykładałem wystarczająco-stąd braki. Nie szukam osądu, a opinii na temat zbiorów zadań i rekomendacji.
Gaunt
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:58
Płeć:

Re: Jaki zbiór zadań z fizyki wybrać?

Post autor: Gaunt »

Masz taki fioletowy zbiór grega? Nie polecam go. Niektóre wzory może i są dobrze wyprowadzone, ale to vamecum ma w sobie tematy, które do matury Ci się nie przydadzą.
Ja przerobiłam całą książką Alfreda Ortyla, która jest w rzeczywistosci zbiorem zadań z poprzednich matur ułożonych tematycznie.
Oprócz tego zrobiłam wszystkie zadania ze zbioru CKE do fizyki 2016, ale te zadania były mocno przesadzone.
Książek z dobrze wytłumaczoną teorią jest masa. To już musisz dobrać sam do siebie i do swojego stylu nauki.
trendyagnes
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:22
Płeć:

Post autor: trendyagnes »

Nasz nauczyciel jest przeciwny podręcznikom z grega ale w kontekście polskiego i opracowań lektur, nie wiem czy to sie tyczy wszystkich przedmiotów. Ja nie zdaje rozszerzonej ale kolega tak i pożyczył sobei od nauczyciela vademecum z operonu to najnowsze
ODPOWIEDZ