Dzisiejsza Matura próbna z Operonem

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
zadaniainfomm
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 209
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:20
Podziękowania: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:
Kontakt:

Dzisiejsza Matura próbna z Operonem

Post autor: zadaniainfomm »

Jakie są Wasze wrażenia ?
Bo internet kipi od komentarzy...
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Arkusze chyba jeszcze nie są ogólnie dostępne? około 10 mają być, czy jakoś tak. Zobaczę, to skomentuję, na razie tylko tyle wiem, co od moich uczniów słyszałam, podstawowa łatwa, rozszerzona trudna
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

Ja od moich uczniów słyszałam , że podstawa trudna. Zgadzam się z nimi. Szczególnie układ zadań powodował, że jak się doszło do połowy , to można było już tak się zestresować, że miało się pustkę w głowie.
Moim zdaniem, zadania otwarte zdecydowanie łatwiejsze niż zamknięte ale opinie uczniów tego nie potwierdzają.
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Na razie przejrzałam tylko arkusze, patrząc z perspektywy korepetytora, który ma uczniów na bardzo różnym poziomie, od super zdolnych i pracowitych do takich, którzy idąc do liceum nie umieją np ułamków dodawać, mogę stwierdzić, że podstawowa matura była bardzo trudna, oczywiście dla klas podstawowych, zwłaszcza zadania testowe. Rozszerzenie chyba do zrobienia dla przeciętnego ucznia z klasy matematycznej. Podejrzewam, że mnóstwo osób tej podstawy nie zda, zarówno w skali kraju, jak i w moim mieście, a w końcu to tylko próba, w maju prawdopodobnie łatwiej nie będzie
ODPOWIEDZ