Dobre zbiory do matury z matematyki

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
zadaniainfomm
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 209
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:20
Podziękowania: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:
Kontakt:

Dobre zbiory do matury z matematyki

Post autor: zadaniainfomm »

Witam
Co dobrego polecicie na poziom podstawowy i rozszerzony ?
Omega, Podkowa, Aksjomat, Pazdro , Nowa Era ?
A może inne ?
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Omegi nie stosowałam dotychczas, Podkowa, Aksjomat, Pazdro, Nowa Era - bardzo dobre, oprócz tego Kielbasa, raczej najnowsze wydanie, bo uwzględnia zmiany w programie i ma sporo zadań na dowodzenie, do rozszerzenia znakomity zbiór "MATEMATYKA. Zadania przygotowujące do matury.', autorzy Kurczab i Świda, wydawnictwo ARS MATHEMATICA. Dobre są też takie małe zbiorki z wydawnictwa Nowik, autorka Maria Romanowska, jeden do rozszerzonej matury, nie pamiętam w tej chwili tytułu, a drugi "Udowodnij, że..."
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Trzeba się zastanowić ile tych zadań na dowodzenie na maturze dają i wybrać odpowiednią proporcję.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

pewnie niewiele ?
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

zastanawiam sie tylko po co to wyciąganie danych: e-mail, nr mobile itp. :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Jeszcze o dobrych zbiorach do matury, wreszcie kupiłam rozszerzoną Omegę, i mogę polecić, dobra powtórka, sporo zadań z każdego działu, w tym zadania z matur z ostatnich kilkunastu lat, i do tego dość dokładne rozwiązania, można od razu sprawdzić odpowiedzi albo skorzystać z wskazówek.
A uczenie się z komputera.... może mam przestarzałe poglądy, ale uważam, że najlepsze narzędzia do uczenia się matematyki to dobry podręcznik, zbiór zadań, zeszyt i długopis, plus ewentualnie zestaw wzorów i kalkulator
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Czy możesz sprecyzować te
beata1111 pisze:..dość dokładne rozwiązania..
:?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Dość dokładne rozwiązania - powinnam napisać może "dokładne i staranne rozwiązania", krok po kroku, policzone, wytłumaczone, skąd, co i dlaczego się bierze, w niektórych zadaniach jest tylko doprowadzenie do pewnego miejsca, np ułożenie równania czy układu równań i podanie odpowiedzi, autorzy zakładają, że układ równań czy równanie na poziomie rozszerzonym nie stanowi problemu. Moi tegoroczni maturzyści chwalą sobie ten zbiór.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Jak widać po gościach odwiedzających to forum często potrzebne są rozwiązania kompletne, a nie tylko "doprowadzenie do pewnego miejsca".
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
paralela
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:29
Płeć:

Re: Dobre zbiory do matury z matematyki

Post autor: paralela »

Świetnie jak potraficie się uczyć tylko z samych materiałów, które sami sobie sprawicie, ja niestety jako humanistka muszę się wybrać na jakieś korepetycje, bo wizja matury z matmy za rok mnie przeraża, ktoś mi musi tłumaczyć dodatkowo na czym wszystko polega, bo ja po prostu tego nie przyswajam, muszę odpowiednio wcześnie zacząć się przygotowywać. Tylko teraz właśnie się zastanawiam czy tradycyjne korki czy lepiej udać się na jeden z takich kursów https://profimatura.pl/ ? Ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w tej materii? Możecie coś polecić, doradzić?
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Kursy grupowe niczym się nie różnią od zajęć w szkole, więc jeśli uczeń nie radzi sobie w klasie, to nie poradzi sobie też na takim kursie.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ