Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

A ja mam pytanie: czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

Post autor: michal2323 »

umiem :) . Jak jesteś na tym forum tylko po to,żeby zareklamować swoje pseudo korki to lepiej tu nie wchodź więcej, bo tylko denerwujesz innych. Każdy twój post niczego nie wnosi tylko ty bezczelnie śmiejesz się przed monitorem
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Jeżeli umiesz, to przeczytaj jeszcze raz ze...to co napisali ci tutaj poprzednicy 8)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

powiedz, dokładnie o co ci chodzi bo nikt nie pisal mi w jakiej liczbie pojedynczej czy mnogiej pisze sie komentarze do zadan
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Komentarze są potrzebne nie tylko na konkursie, powtarzam to uczniom już od gimnazjum, że mają wytłumaczyć sprawdzającemu, jak trzeba rozwiązać zadanie, np "w trójkącie BCD z twierdzenia Pitagorasa czy jakiegoś obliczam coś tam".... "stosuję wzór na prawdopodobieństwo warunkowe", itp........ A w zadaniach typu "wykaż, udowodnij" należy wyodrębnić założenie i tezę, zresztą, dowodzenie przydaje się bardzo często na maturze
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

Post autor: michal2323 »

oczywiscie rozumiem, że komentarze są potrzebne, bo czasem są różne sposoby na rozwiązanie, wiec trzeba wyjaśnić. Ale mam pewne wątpliwości, bo gdybym chcial np. na maturze każde zadanie opisac dokladnie to brakłoby mi czasu. I nie wiem czy np.: rozwiązując rownanie kwadratowe też muszę pisać komentarz, czy tylko w miejscach gdzie jest coś trudniejszego
edwin20
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2015, 13:21
Podziękowania: 7 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:

Re: Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

Post autor: edwin20 »

Wbrew pozorom egzaminatorzy sprawdzajacy Twoją maturę są przychylni, nawet jeśli nie napiszesz komentarza a zadanie rozwiążesz poprawnie często dają full, wiem z własnego doświadczenia. Sam się tego obawiałem, pisz komentarze tam gdzie "coś zauważasz", korzystasz z twierdzenia itp.
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

ok dzięki. w sumie to ma jakis sens, bo inaczej wyniki z rozszerzenia byłyby znacznie słabsze
joannaaa
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:22

Post autor: joannaaa »

ja tez dziękuję, bo te książki przydały mi się przy mojej maturze ;)
ODPOWIEDZ