Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
barcio7777
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2016, 13:14
Płeć:

Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

Post autor: barcio7777 »

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post na forum i wstępnie chciałbym zapytać czy jest jakaś różnica między tymi dwoma wydaniami( o ile to są inne wydania) książki pana Andrzeja Kiełbasy i jeśli jest jakaś różnica, to jaka?
http://aros.pl/ksiazka/matura-z-matemat ... r-kielbasa
http://www.empik.com/matura-z-matematyk ... ,ksiazka-p
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

ja akurat też nie znam roznic. Jak cos to przygotowywuję się do rozszerzonej matury z majcy, więc mozemy razem pisac o zadaniach gdybys chcial.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

A samemu palpacyjnie, organoleptycznie czy od biedy naocznie nie możesz tego stwierdzić :?:
Osobiście Kiełbasy nie polecam, bo jest niestrawna :x
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

Post autor: michal2323 »

mam pytanie do uzytkownika korki_fizyka: Czy zadania ze strony zadania.info wystarczą w przygotowaniu do olimpiady o diamentowy indeks AGH?
karge
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:32

Post autor: karge »

a jest? Bo to co podales to jest jedno i to samo :D tylko do zamowienia na innych sklepach internetowych.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Różnice między wydaniami książek pana Kiełbasy

Post autor: korki_fizyka »

michal2323 pisze:mam pytanie do uzytkownika korki_fizyka: Czy zadania ze strony zadania.info wystarczą w przygotowaniu do olimpiady o diamentowy indeks AGH?
nie wystarczą
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

Ok. A jaki zbiór jest odpowiedni, aby być w 100% przygotowanym?
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Do "Diamentowego indeksu" warto dokładnie przerobić zadania z dotychczasowych edycji tego konkursu, są dostępne na stronie AGH.
Ze zbiorów polecam stare dobre wydania autorów Dróbka-Szymański, Gdowski-Pluciński, Leksiński-Żakowski, materiał niby ten sam, co w najnowszych szkolnych podręcznikach, ale zadania bardziej ambitne, akurat na konkurs albo do starannego przygotowania przed rozszerzoną maturą. Można znaleźć te zbiory np w bibliotekach albo przejrzeć zakurzone półki ze starymi podręcznikami u rodziny i znajomych, sama często znajduję w ten sposób zbiór, który nie jest już dostępny w sprzedaży.
Przed "Diamentowym indeksem" radzę nauczyć się na pamięć wszystkich obowiązujących wzorów, maturzyści korzystają z tablic, tam nie wolno
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

Wzory to nie problem ale mam jeszcze do Ciebie pytanie czy zadania ze strony zadania.info wystarcza? Oprócz tego mam też takie stare książki.
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Raczej nie wystarczą, zadania na konkursie są zwykle trudniejsze i bardziej rozbudowane, warto zrobić jak najwięcej z różnych zbiorów
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

A Białas udzial w tym konkursie?
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Nie jestem uczennicą, udzielam korepetycji z matematyki, o tych wzorach na pamięć z doświadczenia wiem, bo raz mi się uczeń na drugim etapie potknął, mało zabrakło, gdyby znał wzory, byłby w finale. Niestety, mało jest u mnie chętnych do konkursów, większość potrzebuje korepetycji po to, żeby zdać z klasy do klasy albo 30% na maturze uzyskać...
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

A myślisz ze dam rade dojść do finału w tym konkursie,bedac przeciętnym, ale pracowitym uczniem?
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Przeciętny, ale pracowity prędzej osiągnie sukces niż zdolny i leniwy. Jeżeli nie masz większych trudności z opanowaniem rozszerzonego materiału z liceum, to szansa jest, rób dużo zadań, pod kątem konkursu, zakładam, że zadania z poprzednich lat widziałeś dokładnie i wiesz, jaka jest skala trudności. Radzę wcześniej przerobić sobie program liceum, zależy, na jakim etapie jesteście, mogą się przydać wiadomości, których w szkole jeszcze nie było. Pierwszy etap konkursu robi się w domu, można korzystać z różnego rodzaju pomocy, bardzo ważne jest staranne zapisanie rozwiązań, rysunki, komentarze, itp, to wszystko się potem liczy. Powodzenia!
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: michal2323 »

No tak trochę dziwi mnie punktacja skąd 10 czy 20pkt za te zadania. Może niektóre są dlugie i wymagają wielu komentarzy ale są też dosyć krótkie. A komentarze trzeba pisać w liczbie mnogiej czy pojedynczej?
ODPOWIEDZ