Matura 2016 - wyniki

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
edwin20
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2015, 13:21
Podziękowania: 7 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:

Matura 2016 - wyniki

Post autor: edwin20 »

Jak Wam poszło? Jesteście z siebie zadowoleni? Ile czasu potrzebowaliście na naukę?

A ode mnie: Dziękuję za pomoc na forum. Podstawa 100%, rozszerzenie 84%. Jestem zadowolony, co prawda liczyłem na trochę więcej z rozszerzenia tak na 90+, ale matura w tym roku była trudniejsza. Uczyłem się ze zbiorów Kiełbasy, przerobiłem arkusze CKE z poprzednich lat, oglądałem kanał PiEduPl, trochę zadań ze zbioru zadań z Nowej Ery, no i oczywiście wieeele zadań z tego forum, próbne matury z zdania.info itp.. Uczyłem się od sierpnia zeszłego roku. Wyrobiłem się właściwie na styk. Uważam, że trzeba zacząć co najmniej w maju, tak by mieć równy rok, ale to minimum jeśli się chce zdać na dobrym poziomie, zakładając przy tym, że poziom podstawowy nie sprawia Ci większych problemów, jeśli jest inaczej zacznij wcześniej. Dodam też, że warto zacząć rozwiązywać każde zadanie, pisać to co się wie, albo się zauważyło/wyliczyło. W ten sposób prawdopodobnie dali mi klika punków na jednym zadaniu (dowód za 3 pkt, z okręgami w trójkącie). Matma rozszerzona jest coraz trudniejsza, praktycznie niemożliwe jest przewidzenie co będzie za rok (na ten rok przewidywałem granice za 2 pkt - była za 1, wielomiany za kilka punktów - był za 1. Jedynie optymalizacja to pewniak za 7 - ale samego zadania nie da się "wykuć").
Powodzenia przyszłym maturzystom!
dueler
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2015, 14:36
Podziękowania: 7 razy

Post autor: dueler »

Super wyniki. Ile było centyli przy twoim wyniku z matematyki rozszerzonej? Gdzie się wybierasz na studia?
malusinskii
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 09 kwie 2016, 20:35
Podziękowania: 1 raz

Post autor: malusinskii »

96 % z rozszerzenia :) zawaliłem te dwa punkty z własnej głupoty ale i tak starczy na medycynę ! 8)
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Gratulacje!!!
Rozszerzenie z matematyki było w tym roku "przesadnie" trudne i pracochłonne.Mam nadzieję,że układacze zadań wyciągną wnioski i w przyszłym roku lepiej ocenią czas pracy na poszczególne zadania.
Średni krajowy wynik z rozszerzenia to tylko 40% i to dowodzi,że autorzy zestawu przeszacowali czas
potrzebny na rozwiązanie zadań.
Dobry zestaw powinien mieć średni wynik krajowy powyżej 50%.
Przecież rozszerzenie piszą ludzie zainteresowani matematyką,a nie zmuszani do jej zdawania.
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
dueler
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2015, 14:36
Podziękowania: 7 razy

Post autor: dueler »

CKE podaje że średni wynik z matematyki rozszerzonej to 31%.
edwin20
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2015, 13:21
Podziękowania: 7 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:

Re: Matura 2016 - wyniki

Post autor: edwin20 »

Dziękuję, 98 centyli. Informatyka na polibudzie. Jeszcze nie wiem gdzie się dostanę, ale składam na AGH, PWr i Śląską. A co do pisania rozszerzenia to jednak trochę osób pisze z przymusu, bo jakiś rozszerzony muszą pisać, chociaż ledwo 50% z postawy wyciskaja.

To na medycynę liczy się Matma?
Artegor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 594
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:25
Podziękowania: 364 razy
Płeć:

Re: Matura 2016 - wyniki

Post autor: Artegor »

Matematyka PP 100%, PR 78%
Fizyka PR 58%

Oczywiście zadowolony :D
ODPOWIEDZ