I próbna matura 2015 z zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij

I próbna matura była:

Podstawa - łatwa
3
7%
Podstawa - normalna
7
17%
Podstawa - trudna
5
12%
Rozszerzenie - łatwa
2
5%
Rozszerzenie - normalna
13
31%
Rozszerzenie - trudna
12
29%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

I próbna matura 2015 z zadania.info

Post autor: supergolonka »

Właśnie zamieściliśmy arkusze I próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/9970934
Do jutra (1 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info
jerzyjerzowski55
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 07 lut 2012, 18:47
Podziękowania: 175 razy

Post autor: jerzyjerzowski55 »

Dlaczego matura przygotowywana przez zadania.info nie przeprowadza starej matury dla technikum?
Awatar użytkownika
mimek08
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 11:42
Podziękowania: 11 razy
Płeć:

Post autor: mimek08 »

Super robota, fajnie, że robicie tyle tych próbnych matur! Na pewno się one przydadzą, już na tej pierwszej natknąłem się na pewną moją słabość nad którą będę musiał jeszcze popracować. Jedyna moja uwaga to to, że matma rozsrz nie ma tych kodowanych odpowiedzi typu ''zakoduj trzy pierwsze liczby rozwiniecia dziesietnego" Przydałaby się jeszcze sonda na forum kto z jakim wynikiem napisał poszczególną maturę, albo ranking.. Myślę, że taka akcja zagrzałaby do boju, pozdrawiam i dziękuję za super dodatkowego przygotowanie!
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

jerzyjerzowski55 pisze:Dlaczego matura przygotowywana przez zadania.info nie przeprowadza starej matury dla technikum?
Powód jest prosty: arkuszy, które są dostosowane do tegorocznych wymagań maturalnych w technikum ułożyliśmy już ponad 90. Do tego dostępnych jest kilkadziesiąt arkuszy CKE i OKE. Osoby zdające w tym roku maturę w technikum naprawdę mają z czego wybierać - każdy arkusz z lat 2010-2014 może stanowić 'próbną maturę'.

Niemniej, jeżeli rzeczywiście są osoby, którym przydałyby się takie arkusze dla technikum, to będą. Myślę, że jeszcze dzisiaj pojawi się pierwszy arkusz, a od przyszłego tygodnia będą zamieszczane razem z pozostałymi.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

mimek08 pisze:Jedyna moja uwaga to to, że matma rozsrz nie ma tych kodowanych odpowiedzi typu ''zakoduj trzy pierwsze liczby rozwiniecia dziesietnego"
Zastanawialiśmy się, czy się w to bawić, ale sporo by było z tym komplikacji, a tak naprawdę wartość dydaktyczna jest z tego żadna. Kodowanie wyniku jest tak pomyślane, żeby nie stanowiło żadnej dodatkowej trudności przy rozwiązywaniu zadania, więc brak kodowania nie powinno zmieniać przydatności próbnych arkuszy.
Przydałaby się jeszcze sonda na forum kto z jakim wynikiem napisał poszczególną maturę, albo ranking.
Od tego jest forum - możecie pisać jak wam poszło w tym wątku.
Awatar użytkownika
mimek08
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 11:42
Podziękowania: 11 razy
Płeć:

Re: I próbna matura 2015 z zadania.info

Post autor: mimek08 »

Czyli każda próbna będzie miała swój osobny temat by móc ją skomentować i ewentualnie omówić?
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Dokładnie.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Rozwiązania zadań

Post autor: supergolonka »

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Rozszerzenie
wijatka
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 25
Rejestracja: 10 lut 2015, 19:08
Płeć:

Post autor: wijatka »

Ja tak +- uwzględniając, że gdzieś mogę jeszcze mieć błąd - 88%.
Jak robiłem to mi się wydawała trudna, nie zrobiłem zadania za 2 punkty z podobieństwem w trapezie no i wysypałem się na prawdopodobieństwie, zrobiłem literówkę (cyfrówkę ?), także wynik nie wyszedł poprawny.
Ogólnie dla mnie-człowieka, który robi matmę na poważnie od pół roku, całkiem ciekawy arkusz w porównaniu do innych :D
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Zgodnie z obietnicą dodałem arkusze dla technikum. Od przyszłego tygodnia będą się one ukazywać w tym samym czasie, co arkusze dla liceum.
Tak naprawdę te arkusze są też bardzo dobrym treningiem dla osób zdających maturę według nowej formuły, bo są od nowych arkuszy ciekawsze/trudniejsze (choć oczywiście nie ma w nich pochodnych i granic).
wijatka
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 25
Rejestracja: 10 lut 2015, 19:08
Płeć:

Re: I próbna matura 2015 z zadania.info

Post autor: wijatka »

A dlaczego dla nowej matury układane są arkusze łatwiejsze? Bo z tego co wiem, to raczej zapowiada się, że Nowe Rozszerzenie będzie trudniejsze od tego z lat ubiegłych.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Poziomo podstawowy jest prostszy, bo sporo materiału wyleciało (równanie okręgu, moduł, wielomiany).
Jeżeli chodzi o rozszerzenie, to nowa struktura arkusza nie pozwala na ułożenie trudnych zestawów (dużo krótkich zdań typu: albo wiesz, albo nie). Oczywiście i tak staramy się, aby nasze arkusze były trudniejsze od tych układanych CKE, ale moim zdaniem te arkusze poziomem trudności nie będą dorównywały (naszym) arkuszom z lat ubiegłych.
jerzyjerzowski55
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 07 lut 2012, 18:47
Podziękowania: 175 razy

Re:

Post autor: jerzyjerzowski55 »

supergolonka pisze:
jerzyjerzowski55 pisze:Dlaczego matura przygotowywana przez zadania.info nie przeprowadza starej matury dla technikum?
Powód jest prosty: arkuszy, które są dostosowane do tegorocznych wymagań maturalnych w technikum ułożyliśmy już ponad 90. Do tego dostępnych jest kilkadziesiąt arkuszy CKE i OKE. Osoby zdające w tym roku maturę w technikum naprawdę mają z czego wybierać - każdy arkusz z lat 2010-2014 może stanowić 'próbną maturę'.

Niemniej, jeżeli rzeczywiście są osoby, którym przydałyby się takie arkusze dla technikum, to będą. Myślę, że jeszcze dzisiaj pojawi się pierwszy arkusz, a od przyszłego tygodnia będą zamieszczane razem z pozostałymi.
Zgodzę się wybór jest, ale od przybytku głowa nie boli. Dzięki za odpowiedź.

Edit: Przejrzałem właśnie poziom rozszerzony dla technikum i bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
mimek08
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2014, 11:42
Podziękowania: 11 razy
Płeć:

Post autor: mimek08 »

Póki co poziom techikum dużo prostsze od licealnego :roll:
Które lata próbnych matur z lat ubiegłych będą się pokrywać z programem na 2015?
Pawpro96
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2015, 18:02
Podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: Pawpro96 »

Może ktoś wytłumaczyć mi jak układa się ostateczną odpowiedź do zadania 14?
ODPOWIEDZ