Rozszerzona matura z matematyki

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Bartolinho10
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2014, 20:39
Płeć:

Rozszerzona matura z matematyki

Post autor: Bartolinho10 »

Witam,
do matury zostaly 4 miesiace, wiec nalezaloby je dobrze wykorzystac. Z matmy rozszerzonej umiem malo, ale teraz chce poswiecic caly swoj czas, i sie do niej solidnie przygotowac. Czy wgl. To. Realne przez 4 miesiace?
Co najlepsze bedzie do nauki?
Mam zbiory Kielbasy, ale slyszalem opinie ze jest tam duzo ponad poziom wiec nie wiem czy niektore zadania pomijac czy cos. Zalezy mi na maturze, a wiele osob mowi ze to schematy, wiec chce je jak najlepiej wycwiczyc i umiec to, czego wymagaja
Czy moze lepszym wyborem bedzie przerabianie zadan z tej strony?

Dodatkowo potrzebuje osoby, ktora bedzie mi pomagac w przygotowaniach za oplata :) jak czegos nie bede wiedzial itp, wiec prosze chetnych o kontakt.
sepia321
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2014, 09:52
Podziękowania: 32 razy
Płeć:

Post autor: sepia321 »

Kiełbasa jest fajna bo jest bardzo dużo zróżnicowanych pod względem poziomów zadań (począwszy od takich szybkich na przypomnienie do wręcz aż czasami łamigłówek) i generalnie jak sobie rozwiązuje z niej po kolei zadania i widzę, że "o, było na maturze" to myślę, że w końcu jakieś przyjemne proste zadanie w porównaniu do niektórych. Jednak chyba dobrze ćwiczy, bo trzeba myśleć i rzeczywiście rozumieć.

Jeżeli nie miałeś matmy rozszerzonej w LO to lepiej kup sobie zbiór gdzie są od razu rozwiązania (widziałam taki ostatnio)
RozbrajaczZadaniowy
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 932
Rejestracja: 20 wrz 2013, 12:54
Podziękowania: 200 razy
Otrzymane podziękowania: 273 razy
Płeć:

Re: Rozszerzona matura z matematyki

Post autor: RozbrajaczZadaniowy »

Wszystko co potrzebne, znajduje się na tym forum, ja do matury przygotowywałem się w większości z tego forum i na wynik nie narzekam :)
ms7
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 63
Rejestracja: 22 paź 2014, 20:16
Podziękowania: 22 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy
Płeć:

Post autor: ms7 »

Ja bym postawił na taki tryb pracy:
-kiełbasa, jako bardzo dobry zbiór zadań do przekrojowego powtórzenia całego materiału.
-rozwiązywać wszystkie próbne matury które będą pojawiać się na zadaniach.info.
-rozwiązywać matury z poprzednich lat, żeby poznać schematy i wiedzieć czego się spodziewać,
-wygenerować z 2 razy w tygodniu próbny arkusz z generatora na zadania.info (poziom rozszerzony, poziom trudności typowy)


Myślę że przy sumiennym wykonaniu takiej pracy, można smiało liczyć na około 80% z rozszerzenia i ponad 90% z podstawy.
Wszystko w Twoich rękach.
Pozostaje życzyć dużo zapału i wytrwałości - na pewno się opłaci :)
Jann
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2021, 21:37
Płeć:

Re: Rozszerzona matura z matematyki

Post autor: Jann »

[ciach]
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 21:54 przez Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawa wiadomości; usunięcie wulgaryzmów. Ostrzegam
ODPOWIEDZ