MATURA_2015

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
tograam
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:57

MATURA_2015

Post autor: tograam »

Zaglądam tutaj od jakiegoś czasu, ale kompletnie nie widzę na stronie żadnych ruchów w kwestii NOWA MATURA - ani podstawa, ani rozszerzenie. Wszystkie zadania są takie same, jak były, żadnych nowych, nie ma nic :(
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

bo i matura się bardzo nie zmieni. Możesz śmiało przygotowywać się na podstawie starych materiałów. Możesz nawet czerpać z przedwojennych źródeł. Chodzi o to, żeby się nauczyć matematyki . A ona jest taka sama :).
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Czy są w planie jakieś próbne matury INFO? Podstawowa matura się zbytnio nie zmienia, trochę materiału odpadło, jestem korepetytorem i do podstawowej w tym roku na razie przygotowuję na podstawie starych materiałów, z uwzględnieniem zmian programowych, czyli wszystkie dostępne arkusze cke, oke, operon, info, itp. Ukazują się powoli zbiory zadań i arkuszy maturalnych od 2015, niektóre są niezłe, można spokojnie z tego korzystać, Nowa Era, Podkowa, Aksjomat, z tego są już zbiory 2015, plus oczywiście nieoceniony Kiełbasa, to nic, że ze starej podstawy programowej. Zmienia się bardzo matura rozszerzona, zarówno wymagania, jak i forma zadań, i z tej nowej rozszerzonej przydałyby się jakieś arkusze próbne, w dużej ilości, wydawnictwa jakoś nie nadążają z rozszerzeniem, a matura próbna tuż tuż....
nellythepancake
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2014, 16:47
Płeć:

Re: MATURA_2015

Post autor: nellythepancake »

No nie do końca, bo sam zakres jest przecież inny. A i formuła zadań się zmienia przecież, więc nie radziłabym jednak bazować jedynie na starych materiałach.
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

ja jednak upieram się, że w tej całej zabawie chodzi o to żeby nauczyć matematyki, a nie przygotować do zdania egzaminu. Dobrze byłoby też pokazać, że to jest ciekawe i można się tym fajnie bawić :) .
AngMan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AngMan »

Ja się zaczynam już bać trochę tej matury..
Kompleksowa obsługa drzwi ppoż http://www.trakt-drzwi.pl/ nadzwyczaj wielka stan oferowanych artykułów i duże doświadczenie na krajowym rynku.
bacha1
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2014, 11:45

Re: MATURA_2015

Post autor: bacha1 »

Zdaje w tym roku maturę rozszerzoną z matmy. Na tej stronie nie ma faktycznie ruchu w zadaniach. Nie chodzi o to ze nie chce się uczyć na starych zadaniach, no ale żeby nie było nic nowego...slyszalam o stronie megakorki.pl ze sa tam zadania z rozszerzenia i krok po kroku rozwiązania. Duża ilość zadań, pogrupowanych tematycznie. Ale ta strona u mnie nie działa....
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Re: MATURA_2015

Post autor: radagast »

bacha1 pisze:... Nie chodzi o to ze nie chce się uczyć na starych zadaniach...
a o co ? (Stare nie jest złe :) )
bacha1
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2014, 11:45

Re: MATURA_2015

Post autor: bacha1 »

wymagania się zmieniają ciągle, bo zmienia się podstawa programowa, nie mogę znaleźć zadań na szereg geometryczny nieskończony, albo na pochodną. Poza tym pojawily się zadania za 1 pkt, albo za 2 pkt a wcześniej tego nie było...
beata1111
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 128
Rejestracja: 23 kwie 2012, 07:41
Podziękowania: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy
Płeć:

Post autor: beata1111 »

Są już zbiory zadań i arkuszy na nową maturę 2015, niektóre rozdziały to praktycznie przedruk z poprzednich wydań, ale warto w te nowe zainwestować, zwłaszcza dla matury rozszerzonej, gdyż zawierają właśnie szeregi, pochodne, itp, czyli to, co doszło do wymagań, a raczej nie doszło, tylko wraca. I są w tych zbiorach nowe typy zadań, testowe dla rozszerzenia i zadania z kodowaną odpowiedzią. Jako korepetytor polecam wydawnictwa: Aksjomat, Nowik, Podkowa, ewentualnie Nowa Era. No i najstarsze wydanie zbiorów Kiełbasy, 2005 chyba, akurat do nowych wymagań pasuje
Ale i na stronie info przydałyby się jakieś nowe arkusze
Debilish
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2014, 04:42
Płeć:

Re: MATURA_2015

Post autor: Debilish »

ja to bym chciał, żeby to wszytsko z maturą było mniej skomplikowane...
edudamarek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2014, 17:53
Płeć:

Re: MATURA_2015

Post autor: edudamarek »

Na Youtube można znaleźć bardzo dużo zadań i odpowiedzi do matury z matematyki 2015, warto więc szukać darmowych i skutecznych rozwiązań online i nie koniecznie całość opierać o korepetycje.
bacha1 pisze:Zdaje w tym roku maturę rozszerzoną z matmy. Na tej stronie nie ma faktycznie ruchu w zadaniach. Nie chodzi o to ze nie chce się uczyć na starych zadaniach, no ale żeby nie było nic nowego...slyszalam o stronie megakorki.pl ze sa tam zadania z rozszerzenia i krok po kroku rozwiązania. Duża ilość zadań, pogrupowanych tematycznie. Ale ta strona u mnie nie działa....
mistrz2000
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2014, 11:54
Płeć:

Re: MATURA_2015

Post autor: mistrz2000 »

Edudamarek, czy to Twój kanał matematyczny - https://www.youtube.com/user/edudamarek ? Jeżeli tak to bardzo przydatny do nauki matury z matematyki. Bardzo spodobała mi się playlista dotycząca matury z matematyki 2015 Centralnej Komisji Edukacyjnej. Fajnie, że coś takiego już jest na YouTube całkowicie za darmo.

edudamarek pisze:Na Youtube można znaleźć bardzo dużo zadań i odpowiedzi do matury z matematyki 2015, warto więc szukać darmowych i skutecznych rozwiązań online i nie koniecznie całość opierać o korepetycje.
bacha1 pisze:Zdaje w tym roku maturę rozszerzoną z matmy. Na tej stronie nie ma faktycznie ruchu w zadaniach. Nie chodzi o to ze nie chce się uczyć na starych zadaniach, no ale żeby nie było nic nowego...slyszalam o stronie megakorki.pl ze sa tam zadania z rozszerzenia i krok po kroku rozwiązania. Duża ilość zadań, pogrupowanych tematycznie. Ale ta strona u mnie nie działa....
logikula
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 23
Rejestracja: 02 sty 2015, 16:20
Otrzymane podziękowania: 7 razy
Płeć:

Re: MATURA_2015

Post autor: logikula »

mistrz2000 pisze:Edudamarek, czy to Twój kanał matematyczny - https://www.youtube.com/user/edudamarek ? Jeżeli tak to bardzo przydatny do nauki matury z matematyki. Bardzo spodobała mi się playlista dotycząca matury z matematyki 2015 Centralnej Komisji Edukacyjnej. Fajnie, że coś takiego już jest na YouTube całkowicie za darmo.
A to ciekawe, ponieważ w podanej playliście "Próbna matura podstawowa z matematyki 2015 - CKE", są zadania z matematyki z rozwiązaniami, ALE NIE SĄ TO ZADANIA Z PRÓBNEGO ARKUSZA CKE opublikowanego w grudniu - a więc jedynego oficjalnego.
Oficjalny arkusz CKE (próba 2015 poziom podstawowy) można znaleźć na stronie:
http://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_M ... arkusz.pdf

Może jednak trochę dystansu do tego, co darmowe, by się przydało :D
ODPOWIEDZ