Pawłowski H. Matematyka Operon zbiór zadań

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Girion
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 80
Rejestracja: 21 cze 2014, 21:07
Podziękowania: 30 razy
Płeć:

Pawłowski H. Matematyka Operon zbiór zadań

Post autor: Girion »

Witam.

Po internecie krąży plotka, że nie opłaca się przerabiać zbioru zadań H. Pawłowskiego, bo są w nim błędy w odpowiedziach i zadaniach... Czy to prawda? Czy może chodziło o testy operonu?
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

A co Ci błędy w odpowiedziach przeszkadzają ? Jeśli coś się nie zgadza to pytaj (nauczyciela albo forum). I tak musisz to zrozumieć. Inaczej się nie da.
W wyniku wzajemnych psikusów pierwsze wydanie zbioru zadań z Logiki i teorii mnogości Onyszkiewicza i Marka zawierało bardzo dużo błędów. Na żadnym zbiorze nie nauczyłam się tak dużo jak a tamtym.
Girion
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 80
Rejestracja: 21 cze 2014, 21:07
Podziękowania: 30 razy
Płeć:

Post autor: Girion »

Mi też się tak wydaje, zwłaszcza, że zadania są trudne, np. w dziale równania kwadratowe jest 11 zadań na dowodzenie. Myślę, że dużo się przy nim nauczę.
Girion
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 80
Rejestracja: 21 cze 2014, 21:07
Podziękowania: 30 razy
Płeć:

Post autor: Girion »

EDIT: błędy są w testach operonu, a nie w zbiorach Pana Pawłowskiego. Więc przepraszam za kłamstwo, ktoś mi powiedział o operonie, a ja myslałem, że chodzi o ten zbiór.
ODPOWIEDZ