Matura

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
timas123
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:40
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Matura

Post autor: timas123 »

Witam.
W tym roku zdaję maturę rozszerzoną z matematyki, jestem na 2 części książki p. A. Kiełbasy, dokładnie przy stereometrii i mam pytanie.. Otóż zamierzam nie przerabiać w ogóle statystyki oraz zadań optymalizacyjnych. Przed sobą mam jeszcze stereometrię i rachunek prawdopodobieństwa i tutaj rodzi się pytanie.. Przerobić kiełbasę do końca czy przerabiać arkusze maturalne z ostatnich lat?
hadson172
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2014, 23:02

Post autor: hadson172 »

Wg mnie tydzień na arkusze to wystarczający czas, a te 2 działy do 27.04 myślę ze dałbyś rade przerobić. Osobiście dzisiaj planuje skończyć planimetrie i dalej analityczną - stereometrie - kombinatorykę i tak do tego 27.04 właśnie a późnej po 3/4 arkusze dziennie i może bd dobrze :) . Ta statystyka i zadania optymalizacyjne nie są takie straszne wiec można pominąć a nadrobić właśnie robiąc arkusze. Na samym początku robiłem matury przez kilka dni a później doszedłem do wniosku ze jest to bez sensu i przerzuciłem się na kiełbase. A porównując arkusze do kiełbasy to różnica jest ogromna oczywiście na korzyść Andrzeja :)
timas123
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:40
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Post autor: timas123 »

No przyznam szczerze, że ta książką zrobiła na mnie duże wrażenie, właściwie to nie ma opcji, aby zagiąć kogoś kto przerobił to od deski do deski, hmm jeśli uważasz że przerobienie arkuszy to nie problem, to wystarczy mi taka wiadomość :) Jeszcze do tego chcę przerobić lektury z polskiego, no ale myślę że dam radę :)
ODPOWIEDZ