Matury zadania.info vs prawdziwe

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
TrybSon95
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:30
Płeć:

Matury zadania.info vs prawdziwe

Post autor: TrybSon95 »

Witam. Mam pytanie do tych co zdawali maturę w poprzednich latach. Czy poziom trudności prawdziwej matury jest taki sam jak tych zrobionych przez zadania.info czy większy.Chodzi mi o poziom rozszerzony.
Pozdrawiam.
RozbrajaczZadaniowy
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 932
Rejestracja: 20 wrz 2013, 12:54
Podziękowania: 200 razy
Otrzymane podziękowania: 273 razy
Płeć:

Re: Matury zadania.info vs prawdziwe

Post autor: RozbrajaczZadaniowy »

Matury "prawdziwe" są dużo, dużo prostrze w porównaniu do tych z zadania.info
TrybSon95
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:30
Płeć:

Re: Matury zadania.info vs prawdziwe

Post autor: TrybSon95 »

Dzięki wielkie. Też mi się tak wydawało
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Nie bardzo się z tym zgadzam,bo z wyjatkiem zadań z kombinatoryki,czy rachunku prawdopodobieństwa,
pozostałe maja zbliżony stopień trudności.
Ponadto zapytajcie maturzystów z ubiegłych lat i potwierdza,że rozwiązanie próbnych matur z zadań info
było wyśmienitym i owocnym treningiem przed "prawdziwą" maturą.
W maju nie wpadali w panikę,ale spokojnie zabierali się do zadań....i zdali całkiem ładnie.
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
RozbrajaczZadaniowy
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 932
Rejestracja: 20 wrz 2013, 12:54
Podziękowania: 200 razy
Otrzymane podziękowania: 273 razy
Płeć:

Re: Matury zadania.info vs prawdziwe

Post autor: RozbrajaczZadaniowy »

Ja wypowiadam się na podstawie własnego doświadczenia.
Robiłem matury z zadania.info i sprawiały mi znacznie większe trudności niż matury oficjalne.
Oczywiście, że są pewne standardowe zadania nad którymi nie ma co myśleć tylko robi się mechanicznie, ale znacznie więcej jest jednak takich nietypowych ( na tych z zadania.info).

Generalnie jest tak, że maturzysta narobi się tych maturek (zadania.info) z których nie będzie rewelacyjnych wyników.
Potem podejdzie do oficjalnej, która okaże się znacznie prostsza.
Stąd nie wpada wtedy w panikę, spokojnie zabiera się do zadań i zdaje całkiem ładnie. :)
tukan
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 985
Rejestracja: 18 paź 2010, 20:45
Podziękowania: 509 razy
Otrzymane podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Matury zadania.info vs prawdziwe

Post autor: tukan »

RozbrajaczZadaniowy pisze:Ja wypowiadam się na podstawie własnego doświadczenia.
Robiłem matury z zadania.info i sprawiały mi znacznie większe trudności niż matury oficjalne.
Oczywiście, że są pewne standardowe zadania nad którymi nie ma co myśleć tylko robi się mechanicznie, ale znacznie więcej jest jednak takich nietypowych ( na tych z zadania.info).

Generalnie jest tak, że maturzysta narobi się tych maturek (zadania.info) z których nie będzie rewelacyjnych wyników.
Potem podejdzie do oficjalnej, która okaże się znacznie prostsza.
Stąd nie wpada wtedy w panikę, spokojnie zabiera się do zadań i zdaje całkiem ładnie. :)
Zgadzam się w 100%
ODPOWIEDZ