Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
stp
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 12:42
Płeć:

Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

Post autor: stp »

Przeniosłem tego posta z działu "Książki matematyczne", bo ten dział jest bardziej właściwy i więcej osób zdających maturę tu zagląda, a zależy mi na opinii jak największej liczby osób zdających maturę z matematyki. Jeśli jest to możliwe, proszę Moderatora/ Administratora usunięcie takiego takiego samego wpisu z działu Hyde Park / Książki matematyczne. Przepraszam za kłopot.

Witam
chciałbym Was zapytać o zbiory zadań do samodzielnego przygotowania się do matury z matematyki. Postanowiłem, że po kilku latach poprawię matmę, ale muszę powtórzyć cały materiał. Już dwie trzecie materiału mam za sobą zrobione (chodzi mi o podręcznik i zbiory zadań do podręcznika; została mi tylko 3 klasa).
Teraz mam pytanie - jaki zbiór zadań polecacie jako dobry do przygotowania do matury.
Mam do wyboru zbiory zadań
1/ Matura z Matematyki 2012 2013 2014 poziom podstawowy i rozszerzony, Cześć I i II. A Kiełbasa.
2/ Powtórka przed maturą. Matematyka. Zadania. Zakres podstawowy, Świda Elżbieta, Kurczab Elżbieta, Kurczab Marcin,
3/ Testy Maturalne 2010 Aksjomat. poziom podstawowy i rozszerzony.
Teraz zaczynam robić dodatkowe zbiory zadań (bo te dołączone do podręcznika robię nadal), tylko że muszę się zdecydować na jakiś zbiór / zbiory z ww. wymienionych, bo na wszystkie nie będę miał czasu, bo każdy z nich ma kilkaset zadań. Z jakiego Wy się przygotowujecie do matury. Chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów na maturze podstawowej i rozszerzonej, chociaż co do tej rozszerzonej to nie wiem jak to będzie. Byłem uczniem z matematyki, który bym określił "średni lub średni-lepszy". Weźcie pod uwagę to, że przygotowuję się samodzielnie do matury (bez nauczyciela), tylko dzięki internetom.
Matmę mam zamiar zdać w 2015 r.
Matematyk147
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 531
Rejestracja: 11 gru 2012, 20:21
Podziękowania: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 192 razy
Płeć:

Post autor: Matematyk147 »

Witam. Nie wiem czy wiesz ale od nowego roku tj 2014/2015 wchodzi nowa formuła maturalna. Zmianie ulega głównie arkusz rozszerzony gdzie pojawią się zadania zamknięte i poziom jest a przynajmniej takie są zamierzenia ciut wyższy.

Jeżeli chodzi o książki to po prostu najlepiej poczekać co wyda Operon/Aksjomat/Pazdro/WSiP itd. Jeżeli już się nie możesz doczekać to możesz zajrzeć do informatora z matematyki na rok 2014-2015.

Podałeś w swoich pozycjach książki jak najbardziej dobre i pożyteczne z których można się nauczyć bardzo wiele, ale zalecałbym zakup jakiejś książki na rok 2014/2015. Tam są zadania, które są w programach nauczania i które mogą się pojawiać gdzieś w zmienionej formie na maturze.

Oczywiście wiele zadań i matur jest również na stronie zadania info. Także życzę owocnej nauki i dobrego wyniku na maturze. :D
stp
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 12:42
Płeć:

Re: Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

Post autor: stp »

dziękuję za opinię. Problemem nie jest to, że ja się nie mogę doczekać, ale to, że czas zbyt szybko leci. Chyba we wrześniu kupię sobie jakiś zbiór, który jest dedykowany już do matury w 2015 r. i porównam, które zadania zostały dodane i je tylko będę rozwiązywał z tego nowego zbioru, bo całego nowego zbioru nie zdążę rozwiązać.
Matematyk147
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 531
Rejestracja: 11 gru 2012, 20:21
Podziękowania: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 192 razy
Płeć:

Post autor: Matematyk147 »

Wydaje mi się że jeśli w ciągu 1-2 tygodni będziesz powtarzał jeden dział materiału (jest ich 10-11) to spokojnie się wyrobisz do lutego-marca. No a potem możesz sobie rozwiązywać matury. Oczywiście sam sobie możesz ustalić sposób uczenia się. Ale czasu nie powinno Ci zabraknąć.
stp
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 12:42
Płeć:

Post autor: stp »

staram się robić jak najwięcej zadań w ciągu dnia, ale nie zawsze uda mi się zrobić zaplanowaną liczbę zadań i tym się martwię, że nie wyrobię się w czasie, dlatego wcześniej chce zacząć robić te zbiory.
hadson172
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2014, 23:02

Re: Zbiory zadań do przygotowania się do matury z matematyki

Post autor: hadson172 »

Boisz ze się nie wyrobisz? Dziwne :D Ucz się regularnie :). Ja za miesiąc prawie pisze i się mam zamiar wyrobić a ty za rok i masz stracha ze nie dasz rady ? :)
stp
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2014, 12:42
Płeć:

Post autor: stp »

zawsze jest strach. :)
ODPOWIEDZ