Strategia do matury rozszerzonej - pomocy

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
kacper218
Expert
Expert
Posty: 4077
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:33
Lokalizacja: Radzymin
Podziękowania: 5 razy
Otrzymane podziękowania: 1382 razy
Płeć:

Post autor: kacper218 »

Sumy i różnicy funkcji trygonometrycznych na maturze w 2014 roku nie będzie. Pojawią się w liceach na maturze w 2015 roku.
Pomogłem? Daj plusika :D
Masz pytania? Napisz priv
Przepisywanie prac do \(\LaTeX- a\)

Korepetycje Radzymin i okolice. :)
mawi9
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2014, 22:04
Płeć:

Post autor: mawi9 »

Witam. Nie wiesz może jak będzie z maturą z matmy w 2015r w technikum. Obecnie sam zaczynam się uczyć do rozszerzenia (mam tylko podstawę), a mój rocznik idzie jeszcze starym programem. Wiem, że np z polskiego będzie trochę inaczej niż w LO. Zastanawiam się czy będę pisał to, co do tej pory było na rozszerzeniu czy może trzeba będzie uwzględnić jeszcze te zmiany w maturze, w 2015.
Awatar użytkownika
kacper218
Expert
Expert
Posty: 4077
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:33
Lokalizacja: Radzymin
Podziękowania: 5 razy
Otrzymane podziękowania: 1382 razy
Płeć:

Post autor: kacper218 »

mawi9
Uczysz się matematyki zgodnie ze "starą" podstawą programową, zatem będziesz zdawał ją na regułach dotychczas obowiązujących. Rok 2015 będzie rokiem, gdzie część osób będzie zdawało "starą" maturę, a część "nową".
Pomogłem? Daj plusika :D
Masz pytania? Napisz priv
Przepisywanie prac do \(\LaTeX- a\)

Korepetycje Radzymin i okolice. :)
Awatar użytkownika
Janczo
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 103
Rejestracja: 28 wrz 2013, 18:53
Lokalizacja: Ustka
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 5 razy
Płeć:

Post autor: Janczo »

Miałam niedawno próbę z rozszerzenia (moją pierwszą). Napisałam na 64%, ale w jednym zadaniu zrobiłam głupi błąd, mogłam mieć na spokojnie 70%. Chciałam mianowicie zapytać, czy są szanse, żeby w maju mieć 80%? Taki wynik jest mi potrzebny do rekrutacji. Staram się codziennie robić przynajmniej 2 zadania z rozszerzenia, gdy czas pozwala, więcej, poza tym mam godzinę korków w tygodniu i dojdzie godzina zajęć w szkole. Są szanse? Jak się piąć w górę z tymi procentami?
♪♫
RozbrajaczZadaniowy
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 932
Rejestracja: 20 wrz 2013, 12:54
Podziękowania: 200 razy
Otrzymane podziękowania: 273 razy
Płeć:

Re: Strategia do matury rozszerzonej - pomocy

Post autor: RozbrajaczZadaniowy »

Bez problemu, nie ma się co martwić maturą :)
Awatar użytkownika
Janczo
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 103
Rejestracja: 28 wrz 2013, 18:53
Lokalizacja: Ustka
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 5 razy
Płeć:

Post autor: Janczo »

Mimo wszystko się martwię. Chcę startować na SGH do Warszawy. Patrząc po wynikach prób, sporo mi jeszcze brakuje. Martwię się, piszę WOS. W harmonogramie mam rano matematykę R, po południu WOS R. Zresztą wiadomo, arkusz podpasuje, będzie OK, a jeśli nie... Poprawa dopiero za rok. :(
♪♫
ODPOWIEDZ