Matura 2013

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

dyzio163 pisze: ...
I pod tym zapisem dałem komentarz: ponieważ kwadrat sumy dwóch liczb jest większy lub równy od iloczynu tych liczb to nierówność jest spełniona.
Moim zdaniem to nie jest oczywiste i wymaga uzasadnienia.
pwntmaciek
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 130
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:38
Podziękowania: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 44 razy
Płeć:

Post autor: pwntmaciek »

A teraz porównajmy próbne matury z zadania.info z tą matura od CKE, kosmos :E
Ja sam napisałem tylko na 94%, wstyd mi pisać jakie zrobiłem błędy.
Obrazek
InstalKMM
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:12
Płeć:

Re: Matura 2013

Post autor: InstalKMM »

Serwis zadania.info przygotowuje matury na "przyszłość", zdecydowanie trudniejsze niż CKE. Jestem wdzięczny że mogłem tutaj tyle zadań przerobić przez co zadania typu 4-5 pkt nie były problemem i nic mnie nie zaskoczyło, oprócz zadania "x y z", które i tak wystarczyło spakować w nawiasy chociaż nie było to do zrobienia z miejsca. Wydaje mi się, że CKE bierze pod uwagę statystyki napisanych próbnych matur i troszkę kieruję się właśnie tym poziomem.
wowokowal
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:08

Re: Matura 2013

Post autor: wowokowal »

Dyzio jakbyś nie zwinął do tego wzoru, to byłoby git, bo wychodzi żesuma kwadratów jest wieksza lub rowna -xy albo -xz albo -zy(zalezy co podstawiales), a wtedy to musi byc ujemne zeby bylo dodatnie ;d robiłem tak jak Ty. A tak btw. Jeżeli chodzi o Rke, jestem na siebie zły, bo gdybym tylko przypomniał sobie prawdopodobieństwo(nie robiłem tego, bo zazwyczaj nie były trudne zadania) zrobiłbym wszystkie zadania ;d
ODPOWIEDZ