Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
zadaniainfomm
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 209
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:20
Podziękowania: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:
Kontakt:

Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

Post autor: zadaniainfomm »

Uważacie, że była spokojnie do napisania na wysokim procencie?
Według mnie spokojnie TAK.
Odpowiedzi tutaj:
http://www.zadania.info/d1498
Awatar użytkownika
KamilWit
Moderator
Moderator
Posty: 1484
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:12
Podziękowania: 370 razy
Otrzymane podziękowania: 266 razy
Płeć:

Post autor: KamilWit »

ja skopałem maturę...
w zadaniu 4 i 5 strasznie łatwo popełnić błędy rachunkowe, które też popełniłem . To nic, że dobrze wiedziałem jak je rozwiązać skoro porządnie obliczenia skopałem ; / ...
wg mnie trudna była i głupio ułożona - pod tym względem co wyżej.
Awatar użytkownika
sarni20
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 124
Rejestracja: 11 mar 2010, 16:26
Lokalizacja: Tuchola/Gdańsk
Otrzymane podziękowania: 41 razy
Płeć:

Post autor: sarni20 »

maturę pisałem w zeszłym roku, ale z ciekawości przejrzałem tegoroczną i powiem tyle, zadania standardowe, może kilka trochę bardziej ambitnych. Ale za same typowe zadania parametry, trygonometria, ciągi itd można było spokojnie dostać 80%. W mojej opinii CKE stworzyło baardzo schematyczny arkusz i chyba jest to trochę krzywdzące dla zeszłorocznych maturzystów, którzy dostali np 5 zadań na dowodzenie ; ] (progi na polibudy podskoczą o kilka %)
Fanto
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, 11:27
Płeć:

Post autor: Fanto »

Maturę tegoroczna oceniam jako średnia , co nie znaczy ze byla do zrobienia dla kazdego . Ten kto orientuje sie w tych sprawach 86% bez zastanowienia , z tym ze parametr wskoczyl stopnia czwartego co spowodowało zwiekszenie liczenia i ogromna szanse na pomylke , to samo zadanie z ciagiem bodajze 5-te, ulozyc uklad rownan dla trzech niewiadomych banal , kazdy myslacy na podstawie powinien ten wniosek zapisac , dosc czytelnie wszystko wylozone w tresci zadania , natomiast z rozwiazaniem byl problem , iz nie kazdemu odrazu uda sie to rozpracowac . Poza tym nie ma co porownywac sytuacji w ktorej siedzimy w domu i na nia patrzymy a sytuacji w ktorej piszemy w szkole . Piszac ja posrod komisji i tej calej powagi zadanie 4 i 5 zwlaszcza gdy nie wychodza bo jest blad tworza ogromny stres i bez 10 minut odetchniecia ani rusz . Pisalem ta mature oczywiscie i przedstawiam swoj punkt widzenia . Oceniam jako srednia ! , natomiast siedzac w domu moge podzielic zdanie piszacych w tamtym roku. I jeszcze aka mala dygresja odnosnie matury w tamtym roku , uwazam ze wcale nie byla taka trudna i dla tych ktorzy kojaza matme 86 % rowniez do zgarniecia .
Marcinx26
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:39
Płeć:

Re:

Post autor: Marcinx26 »

sarni20 pisze:maturę pisałem w zeszłym roku, ale z ciekawości przejrzałem tegoroczną i powiem tyle, zadania standardowe, może kilka trochę bardziej ambitnych. Ale za same typowe zadania parametry, trygonometria, ciągi itd można było spokojnie dostać 80%. W mojej opinii CKE stworzyło baardzo schematyczny arkusz i chyba jest to trochę krzywdzące dla zeszłorocznych maturzystów, którzy dostali np 5 zadań na dowodzenie ; ] (progi na polibudy podskoczą o kilka %)
W zeszłym roku były 4 dowody. Troszkę dużo ale było do ogarnięcia. w 2011 Ostatni bardzo podobny, ten z planimetri (2011) łatwy. Pod względem dowodów była łatwiejsza w tym roku i to moim zdaniem mocno.

Lecz tak, planimetria trudniejsza moim zdaniem w 2012. W 2011 raz funkcje tryg. + twierdzenie cosinusów i koniec. Teraz było mniej schematyczne

Funkcja kwadratowa z parametrem podobna, lecz moim zdaniem warunek trudniejszy do rozpisania, łatwo o błąd na maturze

Trygonometria podobna ( równanie)

Ciąg trudniejszy w 2012, niby układ łatwo ułożyć, ale jak nie masz opanowanego tricku + stres to dużo liczenie i łatwo o błąd

Funkcja na optymalizacje trudniejsza w 2012

Kombinatoryka moim zdaniem podobna, ale nie zagłębiałem się

Stereometria moim zdaniem w 2011 trudniejsza

Nie można jednoznacznie stwierdzić, ze ta to banał a to to była truuudna. No i rozdzielenie na dwa dni, ciężko mi się do tego odnieść. Niby jest się wypoczętym, ale ja we wtorek na podstawy wstawałem elegancko i w super nastroju, po wyjściu z sali byłem zadowolony i rześki ( 90 minut wystarczyło). W środę obudziłem się z motylami w brzuchu i trochę rozdygotany :) Chyba wolałbym pisać w jeden dzień ale to mocno subiektywne odczucie, którego już nie będę miał okazji sprawdzić.

Porównajcie te dwie matury, widać dużo podobieństwa.

Ogólnie to obie przystawione do 2010 roku są od niej trudniejsze
SlyS
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2012, 18:07
Płeć:

Re: Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

Post autor: SlyS »

Przepraszam,że dodaje tutaj coś takiego.Jestem tegorocznym maturzystą i wybieram się na
budownictwo.(Jestem z woj. Śląskiego)
Zastanawiam się pomiędzy politechnika krakowska lub śląska(na prawdę nie wiem ,która
wybrać).Może ktoś się orientuje w realiach tych uczelni i byłby skłonny przedstawić swoją
opinie.
Za każda odpowiedz serdecznie dziękuję
lloniek
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 220
Rejestracja: 11 sty 2011, 19:33
Podziękowania: 58 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy

Re: Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

Post autor: lloniek »

pk slaba podobno AGH lepsze a co do politechniki slaskiej to nie wypowiem sie bo nie wiem
SlyS
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2012, 18:07
Płeć:

Re: Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

Post autor: SlyS »

No właśnie wiem.AGH ogólnie jest o niebo lepszy,jednak budownictwo na politechnice krakowskiej podobno wysoko stoi (potwierdza to choćby ranking perspektyw),ale może się mylę.
frd
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2012, 16:46
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: frd »

mat podstawowa: 2011 - 48%, 2012 - 56%
rozszerzona: 2011 - 44%, 2012 - 48%
co chodzi o średnie wyniki
mili90
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2012, 21:53
Płeć:

Post autor: mili90 »

A ja właśnie studiuję na politechnice śląskiej, więc może trochę pomoge. Kryteria przyjęć na kierunki studiów są różne ale zazwyczaj trzeba mieć
jakieś 50% z rozsz. troche ciężko sie dostać bo pś jest dość rozchwytywana, pierwszy rok jest bardzo cięzki ale potem juz z górki.
Awatar użytkownika
artuditus
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 214
Rejestracja: 11 sty 2013, 11:36
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 67 razy
Płeć:

Post autor: artuditus »

Są strony na których studenci oceniają daną uczelnie. Warto się tym też sugerować w wyborze.
Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona.
katarzynka1994
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:10
Płeć:

Post autor: katarzynka1994 »

Poszło mi bardzo dobrze, 92%. Nie była bardzo trudna.
grzesiek11
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:36
Płeć:

Post autor: grzesiek11 »

Uważam, że stopień trudności był umiarkowany. Oczywiście dla mnie :-]
JoaGall24
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2014, 15:51

Re: Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

Post autor: JoaGall24 »

Ja zdawałam dwa lata temu, Czułam się bardzo zrelaksowana aczkolwiek rano tak się stresowałam że musiałam wspomóc nerwy ziółkami uspokajającymi.
LauRaa11
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2014, 19:01

Re: Jakie wrażenia po maturze rozszerzonej z matematyki?

Post autor: LauRaa11 »

U mnie bylo podobnie, z tym ze ochlonelam dopiero wieczorem :)
ODPOWIEDZ