No i po maturze

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Ja nie rozumiem o co pytasz, 5 z rozszerzenia? Tam nie ma x=0 w odpowiedzi.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

jesien pisze:Mam pytanie do zadania z ciągiem:
jak wyrazy zapisałam w postaci a, b=aq, c=aq^2 i podstawiłam do wzoru na średnią arytmetyczna i wyszło mi q=1 czyli ze wszystkie wyrazy są takie same, to jest ok prawda? tak chce sie upewnić...
Tak, to jest ok.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Zuraw pisze:Golonka, a jak oceniasz to w porównaniu do zeszłorocznej matury ? Bo to chyba większość z nas interesuję. Ja przynajmniej znam progi punktowe z ubiegłego roku na swoją wymarzoną uczelnie i ciekawi mnie jak one mogą się mniej więcej zmienić w tym roku.
Jeszcze nie potrafię na to odpowiedzieć (nie zrobiłem wszystkich zadań), ale tak na oko nie widzę jakiejś wielkiej różnicy w którąś stronę.
poolinka
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2008, 09:06

Post autor: poolinka »

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Ar ... r_rozw.pdf

w odpowiedziach jest napisane jedno rozwiązanie dla x=0

o to mi chodzi
Coyote
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwie 2008, 20:37

Post autor: Coyote »

Bo x jest usunięte z dziedziny, a nie ze zbioru wartości.
lakonyk
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2008, 17:20

Post autor: lakonyk »

Czy mogą mi uciąć więcej niż jeden punkt z zadania za bład w obliczeniach ????
krciczek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:21

Post autor: krciczek »

oczywiscie jezeli w 5 zad zle przesunelo sie funkcje, bo zamiast do gory to w prawo to cale zadanie szlak trafil?
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Szczerze mówiąc nie jestem najlepszy w schematach oceniania, za co się należy punkcik a za co nie - np. bym nigdy nie obciął punktu za brak odpowiedzi, ale w schematach się to zdarza. Najlepiej popatrzcie na stare schematy oceniania.
poolinka
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2008, 09:06

Post autor: poolinka »

eh jednak nie jestem taka mądra jak mi przez chwile pokazała ta matura;/

a na początku napisałam ze jednak z 0;/

a jak udowadnialam na przykladach a nie na regułkach to jak myślicie dadzą mi punkty?
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Moim zdaniem na poziomie rozszerzonym robienie przykładów zamiast rozwiązań/uzasadnień to za mało na punkty, ale trochę to zależy od kontekstu.
kamilka
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2008, 14:46

Post autor: kamilka »

Za przykłady chyba nie ma nigdy punktów , bo jak wezme liczby konkretne 2,3,4 i wyjdzie co trzeba to nie ma pewnosci ze jak wezme liczbe 49503943943 to tez bedzie pasowac, niestety:(
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Właśnie zauważyłem, że tvn24 zerżnął mój wykres i kawałek opisu.

http://www.tvn24.pl/0,1549739,wiadomosc.html

Mogli chociaż napisać skąd przepisali.

Po interwencji Robbo, dopisali :)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2008, 09:58 przez supergolonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pajorek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:32

Post autor: Pajorek »

Zrobiłem kilka beznadziejnie głupich błędów, ale widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem :<
W każdym razie liczę na trochę ponad 70%... Najgorsze jest to, że na uczelnię w którą celuję zmieniły się wymagania rekrutacyjne. W zeszłym roku liczyła się Matematyka I Fizyka, w tym roku jedno ALBO drugie. Mam niby wyniki zeszłorocznej rekrutacji ale nie wiem jak to ustosunkować do tegorocznych realiów. Zastanawiam się co łatwiej jest zdać: dwa przedmioty słabo, czy jeden dobrze. Może ktoś z Was orientuje się jak były mniej więcej najniższe wyniki pozwalające się dostać na dany kierunek w uczelniach, które już w zeszłym roku liczyły tylko jeden przedmiot? Proszę o pomoc... Jak myślę, że czekają mnie jeszcze dwa miesiące zanim poznam wyniki rekrutacji to mnie krew zalewa :P Chciałbym już wcześniej wiedzieć na co mogę liczyć, a na co niestety nie...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Wracając do poziomu matury, to zrobiłem już wszystkie zadania (niedługo je zamieszczę) i moim zdaniem matura była łatwa. Jedyna ewentualna trudność, która była to to, że było 12 zadań.
Radzio
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2008, 09:55

Post autor: Radzio »

Ja mam pytanie co do rozwiązania zadania 3 z p i q.
Rozwiązałem je w ten sposób, że z równania obliczyłem Deltę, a podane pierwiastki przyrównałem do pierwiastków, które wyliczylem z Delty. Wyszło mi o ile dobrze pamiętam że

p^2+q^2=10
(p^2+q^2)^2 - 4(p+q)=92

Z Tego układu równań obliczyłem p i q a wynik wyszedł mi taki sam jak w odpowiedziach, Takie rozwiązanie też jest poprawne?
ODPOWIEDZ