V próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Cartel
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:41

Post autor: Cartel »

A wg mnie ta matura JEST najtrudniejsza spośród wszystkich :P
Wcześniejsze były łatwiejsze :P
Tutaj niestety poległem :(
Ale uszy do góry heh :))) I ciekawe jaka będzie kolejna :D
Ostry Olo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2009, 15:41

Post autor: Ostry Olo »

Powiem Wam tyle, że zadanie 8 jest moim zdaniem nie do końca jasno sformułowane. Oznaczcie sobie wierzchołki podstawy ostrosłupa nieco inaczej,tak, żeby wierzchołki kwadratu znajdowały się po przekątnej - wyjdzie wam w przekroju trójkąt, i też będzie dobrze. Moim zdaniem treść zadania zbyt niejednoznacznie nakłada nam warunki zadania.
Awatar użytkownika
escher
Moderator
Moderator
Posty: 308
Rejestracja: 26 wrz 2008, 13:41
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 68 razy

Post autor: escher »

Ostry Olo pisze:Oznaczcie sobie wierzchołki podstawy ostrosłupa nieco inaczej,tak, żeby wierzchołki kwadratu znajdowały się po przekątnej - wyjdzie wam w przekroju trójkąt
No to jest dopiero jasne sformułowanie. Rysunek poproszę.


Całe szczęście, że na tej próbnej maturze pojawiło się sformułowanie typu przekrój płaszczyzną XYZ i wyszło, że może to być figura inna niż trójkąt XYZ. Bo w tym sformułowaniu nie ma nic błędnego, a tylko uczniowie nie są do niego przyzwyczajeni. Takie sformułowanie na prawdziwej maturze byłoby jak najbardziej uprawnione.
escher
tomasboss
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2009, 15:47

Post autor: tomasboss »

dobra ja mam pytanie co do zadania 9, dlaczego omega to 21x20 a nie 21x21? mógłby ktoś wytłumaczyć?
wjmm
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2009, 10:32

Post autor: wjmm »

Równe 80%, gdyby nie błędy rachunkowe, było by kilka % więcej (muszę na to uważać jak cholera). A zadanie z ostrosłupem było bardzo dwuznaczne, ja policzyłem pole trójkąta :oops: Ale prawdziwa maturka powinna był o wiele łatwiejsza
ODPOWIEDZ