IV próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

moim zdaniem wlasnie pierwsze bylo trudne ;p I ciagle ze znajomymi nie mozemy dojsc do porozumienia o jaki trojkat chodzilo ;p kazdy narysowal co innego ;d
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Zazinho pisze:moim zdaniem wlasnie pierwsze bylo trudne ;p I ciagle ze znajomymi nie mozemy dojsc do porozumienia o jaki trojkat chodzilo ;p kazdy narysowal co innego ;d
Z ciekawości zajrzałam do tego zadania 1 i nie bardzo rozumiem o czym mówisz. Przecież wyraźnie tam napisano 'W trójkącie prostokątnym'.
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

oj bo nie o to chodzi ;p przeciez wiem, ze prostokatny ;p I juz wiem, ze ja zepsulem, 10 razy czytalem i i tak zle zaznaczylem ;p Juz drugi raz zepsulem takie proste zadanie,a te teoretycznie niby trudniejsze (3,6) zrobilem raczej bez problemow ;p
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

lazurexxx
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 02 mar 2009, 20:48

Post autor: lazurexxx »

Nie chcę się ośmieszać, ale wydaje mi się ze w rozwiązaniu na poziomie podstawowym w zadaniu nr 9 jest źle obliczone, ponieważ promień jest 30 a nie 60. Z tego wynika, że walców będzie 4500.
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

No ta matura poszla mi zdecydowanie najgorzej jak do tej pory ;p jakos ze 37 pkt mi wyszlo

1. 1 pkt (za policzenie cosinusow katow i przeciwprostakatnej)
2. 5 pkt
3. 5 pkt
4. 4 pkt
5. 2 pkt (za omege, policzenie ile jest mozliwosci z 4 ale pomylilem sie z dwoma piatkami wiec wynik mam koncowy zly)
6. 2 pkt za podpunkt i moze bym dostal z 1 za b, bo kombinowalem jak Wy, ale pozniej sobie po prostu liczylem ze ma byc wieksze od 0 i mniejsze od 1 ;p
7. 3 pkt bo jebnalem sie chyba gdzies w liczeniu i wyszlo mi x=1 v x=1/2 ale nie mam glowy zeby dokladnie to sprawdzic dzisiaj
8. 3pkt
9. 1 pkt za podpunkt a, wkurzylem sie bo b zle przepisalem, zamiast do potegi n to do potegi drugiej i szczesliwy siedzialem, ze tak ladnie wyszlo, a mialem jeszcze z pol godziny zeby to sprawdzic, ale pech chcial ze zwalilem :P
10. 5 pkt
11. 5 pkt
daniels
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:47

holahola

Post autor: daniels »

z IV matury podstawowej wyszlo mi okolo 70 % ... // mala uwaga od kiedy do wzoru na objetosc kuli podstawia sie srednice zamiast promienia === BŁAD w zadaniu 9 PODSTAWOWA MATURA, pozdrawiam
nail
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 02 mar 2009, 17:48

Post autor: nail »

no nawet pozytywne wiatry zawiały 55%, największy problem miałem z zadaniem 10 nie mogłem znaleść miejsca zerowego przez dłuższy czas i sie wkurzyłem:D , powiedzcie mi jeszcze raz jaka jest zasada szukania dzielników w wielomianie, najpierw przez dzielniki wyrazu wolnego a później? zadanie 11 tez mi sprawiło problem bo źle narysowałem i nic widać nie było ..
eax
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:44

Post autor: eax »

Dzielniki wyrazu wolnego i dzielniki współczynnika przy największej potędze. W sytuacji, gdy wielomian wygląda w ten sposób:
W(x) = 3x^3 - 2x^2 + x + 6, to:
p = dzielniki wyrazu wolnego: 1, -1, 2, -2, 3, -3, 6, -6
q = dzielniki współczynnika przy najwyższej potędze: 1, -1, 3, -3

i sprawdzasz wszystkie możliwe p/q


Też miałem z tym problem z tym zadaniem ;)
Problem był, bo z przemęczenia zapomniałem o jednej sytuacji, akurat tej sprzyjającej, eh.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2009, 17:20 przez eax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

wystarczyło zauważyć, że -1 jest pierwiastkiem
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

Nail tam wystarczylo sobie przekroj narysowac ;P
kruszek18
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:04

Post autor: kruszek18 »

Mógłby ktoś zerknąć do rozwiązania zadania 9 na roz. Dlaczego czwarty wyraz ciągu b jest ujemny? Ja to zadanie rozwiązałem przyjmując że tylko wyrazy:3, 7, 11, 15, 19 są ujemne.
5005
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2009, 10:38

Post autor: 5005 »

Też coś mi tu nie gra w tym miejscu.
@anka chyba nie jest ;x
Adampru
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2009, 16:04

Post autor: Adampru »

Moim zdaniem to błąd w odpowiedziach.
eax
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:44

Post autor: eax »

Nie chyba, a na pewno nie jest pierwiastkiem.
Niestety tylko 56%, głupie błędy ;/
kruszek18: Mi także wydaje się, żę powinien być dodatni. (-1/2)^4 jest przecież dodatnie.
ODPOWIEDZ