III próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
maker100
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:37

Post autor: maker100 »

Czy mógłby ktoś zdradzić kiedy będą odpowiedzi? Bo nie widze ich nigdzie a zadanka troszke trudne wiec ciekawy jestem odpowiedzi.Musze przyznac ze zadania 9 nie wiem jak ruszyc ;/ Czy jest ono z zakresu na mature ?
nail
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 02 mar 2009, 17:48

Post autor: nail »

za godzine..., czytanie ze zrozumieniem to jedno z podstawowych umiejętności sprawdzanych na maturze zyczę powodzenia.
Stary
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 41
Rejestracja: 12 lis 2008, 15:01

Post autor: Stary »

dokładnie, zadanie z rachunku trudne, nie ma co ukrywac
eax
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:44

Post autor: eax »

Nail: To, że zazwyczaj są proste nic nie znaczy ;). Zawsze jest jakaś szansa na to, że tym razem dadzą coś bardziej wymagającego. Oby kolejne prezentowały podobny poziom, bo człowiek uczy się najwięcej główkując nad nieszablonowymi zadaniami, pogratulować autorom arkusza.
gaulo90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2009, 15:35

Post autor: gaulo90 »

A ja nie umiem tego zadania 7 ruszyc nie wiem gdzie tkwi moj blad :/
gaulo90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2009, 15:35

Post autor: gaulo90 »

Jakby ktos chcial wymienic sie pogladami dot.matury to zapraszam na takze gg 12879663
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

gaulo90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2009, 15:35

Post autor: gaulo90 »

No i jak?
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

80% z rozszerzonej i 96% z podstawowej, w podstawowej pomylilem sie przy liczeniu dziewiatego :P
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

86 % przy myślę dość sprawiedliwym ocenianiu. Niezbyt wiedziałem, jak ocenić się w zadaniu z trójkątem równoramiennym, bo nie uzasadniałem, o którą wysokość chodzi; od razu oznaczyłem sobie jak w rozwiązaniu i robiłem dalej. Najpierw wyliczyłem długość ramienia w zależności od x oznaczonego tak, jak w rozwiązaniu, a potem chciałem porównywać pola trójkąta, by znaleźć to x i wyznaczyć długość ramienia. Ale wkradły się błędy. Dałem sobie 1/4. Cieszy mnie rozwiązane zadanie z prawdopodobieństwa, bo je właśnie uważam za najtrudniejsze w arkuszu. Poza tym parę mniejszych błędów, ale ogólnie jest ok.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:08

Post autor: Fl3t05 »

Ta matura była TRUDNA. I bardzo dobrze!

Po zobaczeniu arkusza zastanawiałem się co ja tutaj robię. :P
Naprawdę większość zadań trudnych, wymagających, nad którymi trzeba było pogłówkować. Zadanie z prawdopodobieństwa rzeczywiście hardkorowe, trzeba było nad nim posiedzieć, ale zrobiłem je dobrze.
Nie zrobiłem zadania z jednokładnością, ten dział w ogóle mi nie leży i nie miałem pomysłu jak się zabrać za to zadanie. Poległem także przy trójkącie równoramiennym, w którym rozważyłem dwa przypadki, co okazało się błędem, miałem też inną metodę liczenia, a co za tym idzie - inne wyniki. Po drodze jeszcze kilka błędów w innych zadaniach. Ogólnie mój wynik plasuje się pomiędzy 60, a 70%.

Powtórzę jeszcze raz - ta matura była trudna, ale rozwiązując takie matury teraz, w maju wybuchniemy śmiechem, gdy zobaczymy arkusz. :P
Kawał dobrej roboty, oby tak dalej!

Pozdrawiam
pycek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 53
Rejestracja: 02 sie 2008, 19:06

Post autor: pycek »

Jak dla mnie arcytrudna matura,wczoraj mialem arkusz rozwiazac zaraz o 9,ale po pierwszym spojrzeniu na zadania,troszeczke zwatpilem i za arkusz zabralem sie wieczorem.Prawdopodobienstwa nie zrobilem,cale zle,pomieszalem wszystko w zadaniu z jednokladnoscia,przy tym trojkacie rownoramiennym tez wkradl sie mi blad (rachunkowy) i jeszcze pogubilem sie przy koncu w zadaniu z tym ciagiem punktow.Oprocz tego jeszcze kilka bledow bardzo kosmetycznych.Wynik w przedziale (68-74)%.
delighted
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:43

Post autor: delighted »

mam pytanie, chodzi o zadanie nr 6. dlaczego n=8,25 nie moze byc? skoro nie jest napisane ze n nalezy do całkowitych
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Jeżeli jest napisane ciąg, to n jest liczbą całkowitą.
danusia567
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:21

Post autor: danusia567 »

Mam pytanie co do odpowiedzi do zadania 1 z poziomu rozszerzonego. Dlaczego -m do 2 ma dwa rozwiązania tylko dla -m do 2 = 3? A co z -m do 2 >0? Z rysunku wynika, że wtedy też są dwa rozwiązania?
ODPOWIEDZ