Próbna matura z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
psikus
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 85
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:42

Post autor: psikus »

Dzieki. Robicie kawal dobrej roboty prowadzac ten serwis. Musze sie przyznac ze zrobilem wszystkie zadania z tej matury probnej. Na pewno w duzej mierze pomoglo mi odwiedzanie prawie codziennie http://www.zadania.info od marcowej matury :). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

W zasadzie, to powinien Robbo odpowiedzieć, bo to on układał te zestawy, ale o ile wiem to poziom trudności miał być wyższy od maturalnego i moim zdaniem jest. Zresztą łatwa matura próbna ma niewielki sens - może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Awatar użytkownika
silenius
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:23

Post autor: silenius »

8 zadanie, przykład b... jak dla mnie przegięte :), można się namieszać, np - ja nie brałem pod uwagę ilość możliwych sum, ale w ogóle cyfr możliwych do użycia, brakło by mi czasu aby to rozwiązać.

Wyobrażacie sobie rozwiązywać zadanie 9 sposobem I?

Ja miałbym podobny wynik - około 70 procent, robiłem maturę równo 2 godziny 59 minut.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2008, 21:29 przez silenius, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaya
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2008, 20:41

Post autor: Kaya »

ok wielkie dzięki za odpowiedź :). Fajnie w ogóle, że taki zestaw pojawił się przed maturą, bo niestety mało jest arkuszy dostosowanych do tegorocznych standardów. Niestety, w zasadzie połowa zadań z ubiegłych matur nie nadaje się na naszą maturę :/
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Co do sposobu I w zadaniu 9, to on wcale nie jest trudny jeżeli się normalnie dzieli wielomiany (a jeszcze lepiej jak się użyje schematu Hornera). Ja piszę to dzielenie grupując wyrazy tylko z powodów technicznych (TEX'owe makro do zapisywania algorytmu dzielenia dopiero się robi). No i w stosunku do pozostałych jest on dość naturalny.

Co do zad. 8b, to ja sam też się pomyliłem.
matt
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:39

Post autor: matt »

A jak poziom podstawowy?? Ja zdaje na podstawie, muszę powiedzieć ze nigdy jakimś super mózgiem z matmy nie byłem i dlatego podstawa... A ta maturka z zadania.info jak na mnie poszła przyzwoicie, około 70%.. W porównaniu do matury z operonu z listopada to postęp jakiś do przodu jest xD bo z tamtej miałem 27% :D Oby ta właściwa matura poszła dobrze ;)))))))) Ciekawe co tam CKE szykuje....
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

matt pisze:Ciekawe co tam CKE szykuje....
Najlepsze jest to, że ta matura jest już ułożona dawno temu (co najmniej od kilku miesięcy). Teraz (już pewnie wydrukowana) spokojnie na Was czeka.
snufkin_
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:00

Post autor: snufkin_ »

moze jeszcze jakas probna na weekend przyszly ?:P:D
lukasz_ek
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2008, 16:47

Post autor: lukasz_ek »

snufkin_ pisze:moze jeszcze jakas probna na weekend przyszly ?:P:D
popieram!!:) i rownoczesnie podziekowania za ubiegłotygodniową mature:)
Awatar użytkownika
slovic
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:06

Post autor: slovic »

słuchajcie. Widzę pewną niekonsekwencje w zadaniu 8b. Mianowicie w treści zadania piszecie, że
"suma dwóch losowo wybranych liczb dwucyfrowych" nie podając czy mogą się powtarzać czy nie. No logiczne jest że nie mogą żeby zadanie było spełnione ale musimy to wiedzieć. Z odpowiedzi wynika że przyjęte jest że nie mogą się powtarzać. Dlatego zdziwiło mnie zdanie podane w rozwiązaniu zadania...
"nie mogą być równe bo suma jest nieparzysta"
hello, w takim razie skoro dopuszczona była możliwość co mogą być równe to zbiór omega liczymy inaczej. Nie wiem ja się na to nadziałem. Może po prostu błąd wynika z mojego złego rozumowania ale... no cóż.

ogólnie maturka była super i dziękuje za nią :) i dołączam się do prośby z powyższego postu :)
Awatar użytkownika
psikus
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 85
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:42

Post autor: psikus »

W poleceniu jest zasugerowane, ze nalezy to rozwiazac uzywajac kombinacji, a jak wiadomo kombinacje z powtorzeniami nie owobiazuja na maturze, wiec stad mozna sie skapnac jak to zrobic.
Awatar użytkownika
slovic
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:06

Post autor: slovic »

"a jak wiadomo kombinacje z powtorzeniami nie owobiazuja na maturze"
ja tego nie wiedziałem :) no ale luzik
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

No i prośby zostały wysłuchane - w sobotę (10 V) będzie kolejna próbna matura. Za jakąś chwilę będzie info na stronie głównej.
snufkin_
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:00

Post autor: snufkin_ »

dzieki wielkie jesteście wielcy :)
martoocha8
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 45
Rejestracja: 18 mar 2008, 22:03

Post autor: martoocha8 »

dzięki :)
ODPOWIEDZ