I próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

I próbna matura 2009 z www.zadania.info

Post autor: robbo »

Właśnie zamieściliśmy arkusze I próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/3226163
Do jutra (15 marca) do godz. 18 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie do supergolonki na
supergolonkaMALPAzadania.info
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

;)
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

Zachęcam wszystkich do pochwalenia się swoim wynik procentowym z tej matury, ja też to zrobię jutro po 18...

Czy jutrzejsze odpowiedzi do zadań będą miały dokładny klucz odpowiedzi (za co są poszczególne punkty)? Czy tylko (tak jak w ubiegłorocznych maturach zadania.info) same rozwiązania?

Jezeli klucz bedzie tego drugiego typu, to zachęcam wszystkich do pisania swoich orientacyjnych procentowych wyników, ewentualnie w formie przedziału ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Sporo osób pisze do nas z pytaniem dlaczego rozwiązania zadań będą dopiero o 18.

Filozofia jest taka, że w momencie gdy są rozwiązania do zadań lub nawet komentarze na forum, zestaw jest 'spalony'. Trudno uwierzyć, że ktoś kto ściąga taki zestaw oprze się pokusie zajrzenia do komentarzy lub rozwiązań. A nawet jak się oprze to i tak przy pierwszej wątpliwości w trakcie rozwiązywania zadań od razu tam zajrzy. Stąd ten pomysł, żebyście mieli dwa dni (sobota/niedziela), żeby być sam na sam z zadaniami. Są tacy, którzy twierdzą, że samo próbowanie rozwiązywania zadań jest ważniejsze niż czytanie rozwiązań.

Z drugiej strony, jak już pisałem, część osób, które już wczoraj rozwiązywały te zadania nie może doczekać się odpowiedzi. W związku z tym pytanie co Wy o tym myślicie? Zamieszczę ankietę, w której będziecie mogli głosować za tym, żeby rozwiązania były w niedzielę rano. Jeżeli większość będzie tego chciała, to od przyszłego tygodnia tak będzie.
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

No ja jestem a tym, zeby na rozwiazanie zadan byla sobota, a w niedziele powiedzmy o 12 byly juz rozwiazania :)
maciek4406
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:38

Post autor: maciek4406 »

no ja też wolałbym jakby w niedziele rano były odpowiedzi, ponieważ 18 to niezbyt przyjemny czas na analizowanie matury...przed koniec roku, proponuję 12;)
pycek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 53
Rejestracja: 02 sie 2008, 19:06

Post autor: pycek »

Ja mysle,ze taka formula jaka jest teraz jest idealna.Odpowiedzi powinny sie pojawiac w niedziele wieczorem.Sobota mimo wszystko nie dla kazdego jest idealnym dniem by moc wygospodarowac 2-3 godziny na rozwiazanie arkusza.Z niedziela jest juz calkiem inaczej,tego czasu jest mnostwo.Mi co prawda udalo sie wczoraj juz o 11 wziac sie za rozwiazanie zadan i z niecierpliwoscia czekam juz ponad dzien na odpowiedzi,ale zwazam na fakt,ze czesc osob ten arkusz rozwiaze dopiero dzis i ta czesc osob pewnie wolalaby,zeby podczas rozwiazywania zadan nie bylo odpowiedzi w internecie.Strasznie kuszace jest popatrzenie do rozwiazania gdy ma sie problem z jakims zadaniem.Dlatego uwazam,ze nic nie stanie sie osobom ktore arkusz beda rozwiazywac w sobote,aby czekaly z niecierpliwoscia do niedzielnego wieczora,natomiast bedzie to okazja dla innych,posiadajcych mniej wolnego czasu,aby sprawdzily sie wlasnie w niedziele.

Ps.W ankiecie omylkowo zaznaczylem pierwsza odpowiedz,oczywiscie jestem za godz 18 !
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Rozwiązania już są dostępne

Podstawa:
http://www.zadania.info/76586
Rozszerzenie:
http://www.zadania.info/80863
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

I jak wrażenia? U mnie wszystko OK, straciłbym tylko punkty za niedomknięcie przedziału w zadaniu z funkcją kwadratową i prawdopodobnie trochę za moje rozważania w pkt b. Raczej nie sprecyzowałem tego wyczerpująco. Reszta wyników tak samo, sposób rozwiązywania także oprócz zadania z hiperbolą ( przyrównałem odpowiednie długości, po czym równanie kwadratowe i 2 rozwiazania) . Inaczej trochę robiłem też ostatnie, licząc oddzielnie wyrazy dodatnie i ujemne. Dosyć starannie starałem się wszystko zapisywać, więc raczej więcej niż 3-4 pkt bym nie stracił. W porywach 5, ale i tak jest OK.

A jak ocenicie poziom trudności? Myślę, że to taki rozgrzewkowy arkusz był przed tym, co będzie w nastepnych tygodniach; pisało mi się dość gładko ( 2 h z kawałeczkiem ).
Oceniłbym na łatwiejszy od zeszłorocznych próbnych matur z serwisem i ciekawszy od obu tegorocznych ( operonowej i z CKE).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fl3t05
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:08

Post autor: Fl3t05 »

I jak wrażenia?
Ciężko stwierdzić bez odpowiedzi. :/
A jak ocenicie poziom trudności?
W miarę przystępna. Najwięcej problemów sprawiło mi zadanie z funkcją kwadratową, reszta całkiem w porządku, choć nie jestem pewien wszystkich wyników.
Najciekawsze wydawało mi się zadanko trzecie.
pycek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 53
Rejestracja: 02 sie 2008, 19:06

Post autor: pycek »

Ja sie pomylilem przy dwoch zadaniach.Nie wyszedl mi podpunkt b z zadania 5 tam gdzie byly te symbole newtona i przy zadaniu z funkcja kwadratowa,rowniez nie bardzo wiedzialem jak to udowodnic,bo wydawalo mi sie to oczywiste i tez nie domknalem tego przedzialu w podp.a. Mysle ze wiecej niz 7-8 pkt bym nie stracil,co mnie zadowala :)
Poziom dla mnie byl zblizony do ostatniej probnej styczniowej z CKE,ale zadania byly duzo ciekawsze :D Czekam na nastepne arkusze!
Natmat
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:32

Maturzystka

Post autor: Natmat »

Czy można jakoś dostać się do rozwiązań bez opłacania abonamentu? A jeśli nie, to kiedy będzie możliwość obejrzenia ich bez żadnych kosztów? Szczerze mówiąc jestem bardzo negatywnie zdziwiona.
mint1234
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2009, 11:23

Post autor: mint1234 »

również jestem zawiedziona tymi płatnościami...
wdsk
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:25

Post autor: wdsk »

Ja mam 84% z rozszerzenia.
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

wyszlo mi mniej wiecej tak okolo 84-86% z rozszerzenia ;p Wiec nie jest zle. Ogolnie arkusz oceniam pozytywnie, fajne ciekawe zadania, bunkrow strasznych jakichs nie bylo. Byloby dobrze jakby w maju trafilo sie cos podobnego i zeby napisac na te 80%++
ODPOWIEDZ