matura rozszerzona

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
MatU3x
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:51
Podziękowania: 7 razy
Płeć:

matura rozszerzona

Post autor: MatU3x »

Cześć,
szukałem podobnego tematu ale niestety każda sytuacja jest trochę inna niż moja dlatego też proszę o pomoc.
Na początek kilka słów o mojej sytuacji, podchodziłem kilka lat temu do matury podstawowej z wynikiem około 70%. Po kilku latach zdecydowałem, że chcę podejść do rozszerzenia, ostatnie kilka miesięcy powtarzałem sobie podstawy robiąc cały kurs matemaksa oraz etrapeza z podstawy.
Zaczałem rozszerzenie kilka dni temu, zaczynając od teorii z etrapeza, robiąc zadania z tego działu. Niestety napotkałem problem w postaci tego, że niektóre zadania obejmują materiał trochę "dalszy" a w odpowiedziach jest tylko wynik lub dowód. Wątpię bym się wyrobił pytając co chwila na forach lub znajomych o wskazówki, które czasem ciężko mi ogarnąć.
Plan miałem taki, żeby robić etrapeza+40zadań z danego działu od nich a potem matemaksa+ ewentualnie jak zdążę to jakieś zadania od kiełbasy z rozwiązaniami na tydzień. Czyli jeden dział=jeden tydzień, a jak skończę wszystkie działy to matury z zeszłych lat.
Muszę jednak dokonać pewnych zmian. Chcę zostawić teorie z etrapeza tylko bez zadań bo jak nie ma rozwiązań ani w odpowiedziach ani w internecie to pożera mi to bardzo dużo czasu.Oraz zamierzam zrobić matemaksa. Szukam jednak książki z rozwiązaniami, krok po kroku, które ktoś po takiej przerwie jak ja też ogarnie. Dodam że podstawa szła mi bardzo gładko(poza stereometrią).
Mam dziennie spokojnie 4-5h+, oraz wynik w jaki celuję to 60-70%.
Reasumując poproszę o propozycje książek które warto zakupić, które będą idealne dla samouka oraz będą posiadały poza odpowiedziami ZAWSZE rozwiązania.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
mikmat
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:42
Podziękowania: 15 razy
Płeć:

Re: matura rozszerzona

Post autor: mikmat »

Cześć, zobacz sobie zbiór Pazdro Matura 2020 rozszerzerzenie tam masz wszystkie zadanka wyjaśnione. Na początek to będzie dobre
ODPOWIEDZ