Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
cezar366
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:57
Płeć:

Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

Post autor: cezar366 »

Witam,

Jestem aktualnie w 2 klasie technikum,planuje na maturze w 2022 zdawać fizykę na poziome rozszerzonym.
Generalnie chodzi mi o kształcenie w domu bez żadnych korepetycji,w szkole nie mam fizyki.Tak więc prosiłbym was o polecenie książek z których mógłbym się przygotować do owej matury,zależy mi nie tylko na dobrym wyniku,ale też na tym żebym w przyszłości na studiach miał już jakąś bazę.Poszukałem już kilka książek i teraz pytanie czy są dobrym wyborem,oto one:

1. Stocker Horst "NOWOCZESNE KOMPENDIUM FIZYKI"
2.Feynman Richard P., Leighton Robert B., Matthew Sands "Feynmana wykłady z fizyki"
3.David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker "Podstawy fizyki"
4.Matura 2020 VADEMECUM Fizyka Zakres Rozszerzony(generalnie każde vademecum jakie wyjdzie do czasu matury 2022)

Książki z punktu drugiego i trzeciego występują w wielu tomach, oczywiście nabyłbym każdy z nich.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

Post autor: korki_fizyka »

Ja bym sięgnął po książki z innej półki chyba, że chcesz się dostac od razu na 2 rok studiów.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Sciurius
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2020, 16:38
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Re: Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

Post autor: Sciurius »

Ja myślę że napewno skorzystałbym ze zwykłych podręczników fizyki. A także napewno dorzuciłbym jakieś zbiory zadań np. ten od omegi
Pozdrawiam

Sciurius
Rohan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2020, 16:39

Re: Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

Post autor: Rohan »

Ja podepnę się do pytania, bo jest w miarę aktualne, ale też nie było jakiejś konkretnej odpowiedzi. Mam podobną sytuację, co autor, też nie miałem fizyki w szkole, dlatego jestem zmuszony do samodzielnego przygotowania. Z tego co widziałem to sugerujecie, aby wybrać, jakieś szkolne podręczniki. Macie może jakieś konkretne propozycje? Najbardziej zależałoby mi na podręczniku z dobrze wytłumaczoną teorią, a nie w jednym zdaniu. No i napewno potrzebuję jakiegoś zbioru zadań do utrwalenia wiedzy. Z góry dziękuję
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

Post autor: korki_fizyka »

Zastanawia mnie fakt braku fizyki w szkole a później decydowanie się na zdawanie z niej matury. W jeden rok to się na pewno nie uda. 1,5 roku może wystarczyć jeśli Twój zapał nie zmaleje w ciągu tego całego okresu czasu. Na początek zacznij od "Zbioru prostych zadań z fizyki" - K. Chyli.
Z podręczników, dobre są te starsze:
kl.1 - M.Jenike
kl.2 - B.Sagnowska, J. Salach, J.M.Kreiner
kl.3 - J.Ginter
kl.4 - M.Piłat
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Rohan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2020, 16:39

Re: Samodzielna nauka do rozszerzonej matury z fizyki

Post autor: Rohan »

Miałem fizykę, ale niestety musiałem zmienić szkołę w drugiej klasie. Zerowej wiedzy nie mam, ale jednak muszę sobie przypomnieć to wszystko, no i nadrobić materiał z 3 i 4 klasy.
ODPOWIEDZ